Úvod > Aktivity & akce > Akce > Májové slavnosti Znojmo

Májové slavnosti Znojmo

Kdy 1. květen 2018 - 19. květen 2018 Festivaly
Přijeďte do Znojma a bavte se na tradičních květnových slavnostech! Během několika dnů na začátku května si v bohatém programu znojemských Májových slavností určitě najdete to, co máte rádi.
Začátek května se ve Znojmě již tradičně ponese ve jménu Májových slavností, které svým programem osloví širokou skupinu lidí napříč všemi generacemi. Centrum města tak v květnu nabídne vyžití těm, kteří mají rádi kulturu, dobré víno a gastronomii. Vybrat si v bohatém programu jednotlivých aktivit mohou děti, mládež, dospělí i senioři.

Jako v minulých letech je kulturní i gastronomický program naplánovaný do víkendů i květnových svátků.
 

Program slavností


1. května                    Přehlídka dechových hudeb (Společenské centrum Dukla)

4. – 5. května             Dny partnerských měst (Horní náměstí)

7. května                    Majáles (Horní náměstí)

7. května                    Jarovín Rosé (Obroková ulice)     

8. května                    Festival vína VOC Znojmo (Horní náměstí a centrum)

18. – 19. května         Garage Design (Horní náměstí)  První akcí bude přehlídka dechových hudeb 1. května. Letos se kvůli nejistotě počasí přesune pod střechu do společenského centra Dukla. Těšit se můžete na dechové hudby Bludověnka, Šardičanka, Amatéři z Dobšic, Stříbrňanka a Dubňanka.

V pátek a v sobotu 4. a 5. května se konají Dny partnerských měst. V letošním roce přivítají ve Znojmě města Retz, Strzegom, Nové Zámky, Bratislavu Ružinov, Pontassieve, Trento Pivo a Villazzano a přijede také nové partnerské město Chrudim. Na Horním náměstí zástupci měst představí svou kulturu a gastronomii. Půjde o italské speciality, rakouská vína či slovenské sýry.

V pondělí 7. května bude studentský Znojemský Majáles, část programu si připravují sami studenti, část chystá Znojemská Beseda. Vycházet se bude od SOŠ a SOU Dvořákova a školy projdou i přes Masarykovo náměstí. Na tentýž den se chystá Jarovín Rosé, přehlídka růžových vín, klaretů a sektů.

V úterý 8. května se uskuteční Festival vína VOC Znojmo, který uvede nově certifikovaná vína se značkou VOC. Program festivalu se rozšíří z Horního náměstí do tzv. odrůdových ulic. Součástí je i přehlídka folkloru a cimbálové muziky.

Poslední z akcí je Garage Design 18. a 19. května. Jde o šestý ročník přehlídky originální autorské tvorby Garage Design, na jehož organizaci Znojemská Beseda spolupracuje se spolkem Umění do Znojma. Na Horním náměstí bude i možnost nákupu originálních výrobků přímo od designérů a připravené budou tvůrčí dílny pro děti i dospělé.
 

Muzejní noc 2018

Součástí slavností je 18. května Muzejní noc, která připomene 140. výročí Jihomoravského muzea. Program bude probíhat od 19 do 23 hodin. Zavítat můžete do Minoritského kláštera, do Znojemského hradu, Dům umění, Znojemský městský pivovar a součástí bude také Muzejní noc na kole: spanilá jízda historických kol s průvodcem.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 4. 2018
2.12.
23.12.
Znojemský advent 2018

Znojemský advent 2018

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí