Úvod > Aktivity & akce > Akce > Po stopách moravských Lucemburků - produkt pro cestovní kanceláře

Po stopách moravských Lucemburků - produkt pro cestovní kanceláře

Kdy 1. leden 2016 - 31. prosinec 2016 100. výročí vzniku ČSR
Téma lucemburského panovnického rodu a jeho působení v zemích Koruny české, jež se stane ústředním motivem propagace České republiky jako destinace poznávací turistiky u příležitosti 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV., bude mít na jižní Moravě ohlas v řadě výstav a akcí.
Centrála cestovního ruchu Jižní Morava připravila k této příležitosti turistický produkt pro cestovní kanceláře i jednotlivce nazvaný Po stopách moravských Lucemburků. Jde o jakýsi katalog turistických cílů a služeb, provázející návštěvníky regionu po místech s turistickým potenciálem, významně spjatých s působením lucemburského rodu.

Zájemce o poznání zavede především do Brna, kde povede jejich kroky do bývalého augustiniánského klášterního komplexu s kostelem sv. Tomáše, kde jsou pohřbeny ostatky lucemburských markrabat Jana Jindřicha a Jošta, na brněnské hrady Špilberk a Veveří, spojené s pobytem moravských markrabat, do Starobrněnského kláštera, jehož Basilica maior ukrývá vzácný obraz Panny Marie, dar Karla IV., uctívaný jako palladium města Brna.

Ve Znojmě povedou kroky návštěvníků historickým centrem, do rotundy sv. Kateřiny, jejíž výzdoba inspirovala Karla IV. při rozhodování o výzdobě Kaple sv. Kříže, do míst, spojených s posledními okamžiky života císaře Zikmunda, posledního Lucemburka na českém trůně atd.

Na Znojemsku, stejně jako na Brněnsku, budou mít návštěvníci jižní Moravy příležitost spatřit tradiční vinařské areály a ochutnat jejich produkci, kterou řadou svých rozhodnutí podpořil ve své době jak Karel IV., tak jeho lucemburští následovníci v roli moravských markrabat.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2016
14.4.
28.10.
Turistický minibus v Brně

Turistický minibus v Brně

Brno, Jižní Morava
1.1.
10.11.
Trhy na Zelňáku 2018

Trhy na Zelňáku 2018

Brno, Jižní Morava
16.5.
24.6.
Bydlení zítřka

Bydlení zítřka

Brno-střed, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí