Úvod > Aktivity & akce > Akce > Letní škola památkové technologie: Úvod do tématu vápno a vápenné omítky

Letní škola památkové technologie: Úvod do tématu vápno a vápenné omítky

Kdy 14. září 2017 23:59 - 15. září 2017 23:59 Historické a vojenské akce
V praktické části kurzu si pak vyzkoušejí postupy přípravy vápenné kaše a vápenné malty, naučí se základům omítání, doplňování a napojování historických omítek.

Mimořádný termín letní školy památkové technologie pro začátečníky se uskuteční 14. a 15. září v Plasích. Škola se zaměří na předání základních znalostí, dovedností a souvislostí při záchraně a obnově historických vápenných omítek. Frekventanti získají nový pohled na historické omítky, dozvědí se o jejich hodnotách a funkcích i o smyslu jejich ochrany. V praktické části kurzu si pak vyzkoušejí postupy přípravy vápenné kaše a vápenné malty, naučí se základům omítání, doplňování a napojování historických omítek. Pozornost je rovněž věnována základům záchrany historických omítek, v neposlední řadě jsou tématem základy odběrů vzorků omítek a provádění základních laboratorních průzkumů.

Pro přihlášení na letní školu je třeba vyplnit závaznou přihlášku a zaslat ji na adresu setunska.gabriela@npu.cz. Zájemci se mohou hlásit do 30. srpna.

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 9. 2017

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Zámecká restaurace Manětín

Zámecká restaurace Manětín

Manětín, Plzeňsko a Český les
Penzion U svaté Barbory Manětín

Penzion U svaté Barbory Manětín

Manětín, Plzeňsko a Český les