Úvod > Aktivity & akce > Akce > Letní poštovní detektivka

Letní poštovní detektivka

Kdy 25. květen 2017 9:00 - 31. říjen 2017 17:00 Akce pro děti
Ve Vyšším Brodě začalo velké letní pátrání! Zapojit se mohou děti i dospělí. Vyšebrodské strašidlo, poštmistr Mňáca, se letos opět probudilo a mezi exponáty muzea hledá proradnou kočku, která dělá v muzeu samé neplechy. Naštěstí mu pomáhá poštovní holub Emil, zkušený fotograf.
Každý, kdo navštíví v létě pobočku Poštovního muzea ve Vyšším Brodě, může pomoci poštmistru Mňácovi v pátrání. Čmuchat, slídit a čenichat v muzeu mohou děti i dospělí. Vyšebrodské strašidlo se letos opět probudilo po zimním spánku a mezi exponáty muzea hledá proradnou kočku, která dělá v muzeu samé neplechy. Naštěstí mu pomáhá poštovní holub Emil, zkušený fotograf. Ale které fotografie v albu jsou z muzea a kde se duch kočky ukrývá, už musí návštěvníci zjistit sami. Kdo úkol splní, toho čeká u pokladny razítko na osvědčení poštovního detektiva a odměna.

Poštovní detektivku připravilo Poštovní muzeum už po několikáté. Na výstavě Holubí pošta zjistíte, co poštovní holubi dovedou a že i fotografování pro ně není problém. Detektivka vás provede výstavou a v expozici si mimo jiné můžete vyzkoušet, jestli jsou rychlejší auta nebo poštovní holubi, a podívat se na areál Cisterciáckého kláštera z ptačí perspektivy.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 6. 2017
25.10.
29.10.
Tradiční zvěřinové hody U Martina v Rožmberku

Tradiční zvěřinové hody U Martina v Rožmberku

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
9.11.
12.11.
Tradiční Svatomartinské hody

Tradiční Svatomartinské hody

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
12.4.
29.10.
Výstavy Osudy a dílo

Výstavy Osudy a dílo

Český Krumlov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí