Úvod > Aktivity & akce > Akce > Letní poštovní detektivka

Letní poštovní detektivka

Kdy 25. květen 2017 9:00 - 31. říjen 2017 17:00 Akce pro děti
Ve Vyšším Brodě začalo velké letní pátrání! Zapojit se mohou děti i dospělí. Vyšebrodské strašidlo, poštmistr Mňáca, se letos opět probudilo a mezi exponáty muzea hledá proradnou kočku, která dělá v muzeu samé neplechy. Naštěstí mu pomáhá poštovní holub Emil, zkušený fotograf.
Každý, kdo navštíví v létě pobočku Poštovního muzea ve Vyšším Brodě, může pomoci poštmistru Mňácovi v pátrání. Čmuchat, slídit a čenichat v muzeu mohou děti i dospělí. Vyšebrodské strašidlo se letos opět probudilo po zimním spánku a mezi exponáty muzea hledá proradnou kočku, která dělá v muzeu samé neplechy. Naštěstí mu pomáhá poštovní holub Emil, zkušený fotograf. Ale které fotografie v albu jsou z muzea a kde se duch kočky ukrývá, už musí návštěvníci zjistit sami. Kdo úkol splní, toho čeká u pokladny razítko na osvědčení poštovního detektiva a odměna.

Poštovní detektivku připravilo Poštovní muzeum už po několikáté. Na výstavě Holubí pošta zjistíte, co poštovní holubi dovedou a že i fotografování pro ně není problém. Detektivka vás provede výstavou a v expozici si mimo jiné můžete vyzkoušet, jestli jsou rychlejší auta nebo poštovní holubi, a podívat se na areál Cisterciáckého kláštera z ptačí perspektivy.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 6. 2017
4.7.
31.8.
Výstava v galerii hradu Rožmberk

Výstava v galerii hradu Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
3.7.
28.8.
Noční koncerty na Stezce korunami stromů Lipno

Noční koncerty na Stezce korunami stromů Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
1.7.
2.9.
Výstava Giganti doby ledové

Výstava Giganti doby ledové

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí