Úvod > Aktivity & akce > Akce > Letní Letná 2015 – mezinárodní festival nového cirkusu a divadla

Letní Letná 2015 – mezinárodní festival nového cirkusu a divadla

Kdy 16. srpen 2015 - 3. září 2015 Festivaly
Festival nabídne opět bohatý divadelní program, představení a aktivity pro děti, ale i dospělí zde najdou místo k odpočinku i zábavě. Osiřelý kout parku na Letné se opět rozzáří magickou atmosférou nového cirkusu a divadla.
Výjimečná představení, která v historii Letní Letné nemají obdoby, nabídnou českým divákům od 16. srpna do 3. září dvě hlavní hvězdy letošního ročníku tohoto mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla: nejznámější a nejlepší britský soubor nového cirkusu NoFit State Circus a francouzský soubor Compagnie Rasposo.

Festival kromě obou uvedených hvězd nabídne další zahraniční i domácí soubory nového cirkusu, pohybového divadla či klaunerie, premiéry, až 4x denně dětská představení, výtvarné a cirkusové dílny nebo posezení v příjemné kavárně, která se každý večer změní v pulzující bar.


Letní Letná se za jedenáct let existence etablovala v pevnou součást nejen pražského, ale i celostátního kulturního kalendáře a stala se akcí, která nemá u nás obdoby – systematicky přináší to nejlepší ze světového i domácího nového cirkusu a zároveň na 14 dní poskytuje vyžití dětem a jejich rodičům. Festival, který každý rok přitáhne velké množství diváků (až 30.000) si stále uchovává příjemnou letní cirkusovou atmosféru. Letní Letná je místem pro setkávání přátel, známých, rodin s dětmi a aktivní trávení volného času.

Program začíná velkolepým průvodem, který se proplétá ulicemi Starého Města. Hlavní festivalové městečko s cirkusovými stany a občerstvením najdete v Letenských sadech. Každý den tu na diváky čekají divadelní představení, kabarety, hudební vystoupení, výtvarné dílny a další kreativní aktivity – a to vše v letní a příjemné, až starosvětské cirkusové atmosféře.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 7. 2015

Ubytování a restaurace v okolí