Úvod > Aktivity & akce > Akce > Lesní království - interaktivní výstava o lese a jeho obyvatelích

Lesní království - interaktivní výstava o lese a jeho obyvatelích

Kdy 8. únor 2016 - 28. únor 2016 Výstavy
Ryze česká ekologická a výchovná expozice, která si klade za cíl objevit v dětech radost z pobytu v přírodě a přirozenou ochranu naší fauny a flóry, je k vidění od 8. února v Nákupním centru Eden ve Vršovicích. Kromě autentických preparátů mohou návštěvníci naslouchat i lesním zvukům a hlasům.
Tento zajímavý projekt připravilo Nákupní centrum svým návštěvníkům pro zpestření pokračujícího zimního období. Výstava je postavena v duchu „otevřete oči a nastražte uši, když procházíte lesem“. Doprovodné texty na stanovištích vypráví o zajímavostech a výjimečnostech jednotlivých zvířat, nejsou jen strohým konstatováním, kde žijí a čím se živí. Každý exponát má vytvořen svůj jedinečný QR kód, který se po načtení změní v malou příručku o zvířeti včetně možnosti přehrát si zvuk konkrétního zvířete či ptáka.

V sobotu 13. a 27.2. bude v centru probíhat doprovodný program v podobě dílen, kdy si děti, ale i dospělí, budou moci vyzkoušet svou znalost naší přírody, nebo si vyrobit zvířecí masky, založit si herbář nebo si nechat na obličej namalovat své oblíbené lesní zvíře. Součástí výstavy je i soutěž o zajímavé tematické dárky. Veškeré informace k výstavě, doprovodnému programu a soutěži naleznete na webových stránkách Nákupního centra Eden.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 2. 2016

Ubytování a restaurace v okolí