Úvod > Aktivity & akce > Akce > Lee A. Davison & Vít Fiala X-Tet

Lee A. Davison & Vít Fiala X-Tet

Kdy 11. únor 2016 21:30 - 23:59 Hudební a divadelní akce
Koncert - Reduta Jazz Club.
Americký zpěvák L. A. Davison pochází ze státu Oklahoma. Vyrůstal mezi kovboji a Indiány, ale též v tradici náboženského života. Spirituály, gospely, zpěv v kostele – to bylo jeho první hudební školení. Ještě jako student řídil kostelní a později jiné pěvecké sbory.

Po univerzitních studiích (obor Hudební teorie) se usadil v Bostonu a zpíval v různých skupinách ve stylovém rozpětí od gospelu až po avantgardní jazz. Po svém příchodu do Prahy, kde v současné době působí, navázal spolupráci z pražskými jazzmeny.
Výsledkem této součinnosti byla řada televizních a rozhlasových vystoupení a nahrávek, z nichž jmenujme alespoň jeho spolupůsobení na CD pražského jazzového tělesa JAZZÍČEK – JAZZEE-CZECH.

L. A. Davison vystupuje za doprovodu předních pražských jazzových hudebníků – Kontrabasista Vít Fiala (komponista, aranžér) – Kytaristy Jaroslava Šindlera (spolupráce s J. Stivínem, F. Uhlířem, profesor konzervatoře Jaroslava Ježka) – Pianisty Radima Linharta ( jeden z nejuniverzálnějších a nejkreativnějších pražských jazzových pianistů, vyhledávaný zejména pro studiovou práci)
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 2. 2016
5.4.
29.4.
Martin Zuska

Martin Zuska

Praha 1, Praha
8.12.
1.9.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
17.11.
17.5.
Výstava fotografií Hanzelky a Zikmunda

Výstava fotografií Hanzelky a Zikmunda

Praha 1, Praha
22.3.
30.4.
Ze života stromů

Ze života stromů

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí