Úvod > Aktivity & akce > Akce > La Película 2017 - festival španělsky mluvených filmů

La Película 2017 - festival španělsky mluvených filmů

Kdy 14. únor 2017 - 24. únor 2017 Festivaly
V únoru bude českými a moravskými kiny opět znít španělština. Festival La Película zamíří mezi 14. a 24. únorem do Prahy, Brna, Hradce Králové a Ostravy a nabídne výběr toho nejzajímavějšího z aktuální španělsky mluvených kinematografií.
ilmové historie. Jedna z letošních programových linií bude tentokrát věnována Valencii. Chybět nebudou ani nejvýraznější filmy iberoamerických zemí. Od 14. do 19. února bude španělština znít z plátna pražského kina Světozor, mezi 16. a 19. únorem ovládne také brněnské kino Scala, od 20. do 22. února se přesune do ostravského Minikina a od 22. do 24. února se výběr snímků představí v hradeckém Bio Central. 

Diváci se mohou těšit například na napínavý scifi thriller o konci světa KONEC (Fin), satirickou NOEMOVU ARCHU (El Arca de Noé) nebo drama MATKA (La madre), které bylo s úspěchem uvedeno mimo jiné na festivalu v Cannes. Chybět nebudou ani dokumenty, za pozornost stojí například dokument ORSON WEST o méně známém projektu slavného Orsona Wellese.
 
Jedna z letošních programových linií bude tentokrát věnována Valencii.
 
Festival pořádají Velvyslanectví Španělska v Praze, Institut Cervantes a kino Světozor.
 
Stejně jako v předchozích letech nabídnou organizátoři návštěvníkům festivalu ucelený pohled na španělskou a španělsky mluvenou kinematografii od divácky úspěšných velkofilmů přes odbornou kritikou oceňované snímky až po dokumenty reflektující aktuální témata. Vedle filmových novinek z Pyrenejského poloostrova nebudou chybět ani aktuální snímky ze zemí Latinské Ameriky.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 1. 2017

Ubytování a restaurace v okolí