Úvod > Aktivity & akce > Akce > Krištof Kintera: Nervous Trees - prodlouženo do 27.12.2017!

Krištof Kintera: Nervous Trees - prodlouženo do 27.12.2017!

Kdy 7. září 2017 10:00 - 27. prosinec 2017 18:00 Výstavy
Výstava s názvem Krištof Kintera: Nervous Trees se stane jubilejní stou výstavou od založení Galerie Rudolfinum v roce 1994. Tento projekt shrnuje posledních pět let Kinterovy práce a představí dvě desítky soch, instalací a interaktivních objektů.
Tato výstava se stala divácky nejúspěšnější výstavou v Česku za poslední 4 roky! Díky sponzorovi, kterého se pořadatelům podařilo sehnat, je výstava přístupná zdarma.

Výstava akcentuje důležité procesy spolupráce a poukazuje na křehkost, na které vztahy mezi jednotlivými aktéry systému stojí a padají. Výstavou se budou prolínat Nervous Trees - stejnojmenné objekty nervózně se pohybující v hlavním výstavním sále -, sokly z polystyrenu, kterými se bude prodírat návštěvník, laboratoř, ve které návštěvník vstoupí do průběhu vzniku Kinterovy aktuálně realizované instalace Postnaturalia - přibližně sto metrů čtverečných pokrytých poetickou a drastickou umělou krajinou ze součástek elektronických zařízení. Desítky kreseb jsou k vidění v malém výstavním sále. Ve velkých sálech budou k vidění projekty Nervous Trees (2013), pilíř z pytlů malty Knauf Do It Yourself (After Brancusi) (2007), muflon vzpínající se k nebi jako nějaké bájné stvoření Electrons Seeking Spirit (2016) a další skulptury.

Premiérově bude ke zhlédnutí film s názvem Hands – Tools of Brain. Jde o hodinový sestřih přibližně sedm let pořizovaných záznamů rukou, které v ateliéru vytváří, ničí, testují materiály a postupy, vyrábí a sestavují jednotlivé prvky budoucích soch a instalací.

Krištof Kintera je jedním z nejznámějších současných českých umělců pracující v různých médiích. Je spoluzakladatelem experimentální divadelní skupiny Jednotka, autorem dvou pražských atypických pomníků – pod Nuselským mostem pomníku Z vlastního rozhodnutí věnovaného sebevrahům a Bike to Heaven na památku Jana Bouchala, zakladatele Auto*Matu a všech dalších cyklistů zabitých automobilisty v Praze.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí