Úvod > Aktivity & akce > Akce > Krištof Kintera: Nervous Trees

Krištof Kintera: Nervous Trees

Kdy 7. září 2017 10:00 - 26. listopad 2017 18:00 Výstavy
Výstava s názvem Krištof Kintera: Nervous Trees se stane jubilejní stou výstavou od založení Galerie Rudolfinum v roce 1994. Tento projekt shrnuje posledních pět let Kinterovy práce a představí dvě desítky soch, instalací a interaktivních objektů. Vstupné je zdarma.
Výstava akcentuje důležité procesy spolupráce a poukazuje na křehkost, na které vztahy mezi jednotlivými aktéry systému stojí a padají. Výstavou se budou prolínat Nervous Trees - stejnojmenné objekty nervózně se pohybující v hlavním výstavním sále -, sokly z polystyrenu, kterými se bude prodírat návštěvník, laboratoř, ve které návštěvník vstoupí do průběhu vzniku Kinterovy aktuálně realizované instalace Postnaturalia - přibližně sto metrů čtverečných pokrytých poetickou a drastickou umělou krajinou ze součástek elektronických zařízení. Desítky kreseb jsou k vidění v malém výstavním sále. Ve velkých sálech budou k vidění projekty Nervous Trees (2013), pilíř z pytlů malty Knauf Do It Yourself (After Brancusi) (2007), muflon vzpínající se k nebi jako nějaké bájné stvoření Electrons Seeking Spirit (2016) a další skulptury.

Premiérově bude ke zhlédnutí film s názvem Hands – Tools of Brain. Jde o hodinový sestřih přibližně sedm let pořizovaných záznamů rukou, které v ateliéru vytváří, ničí, testují materiály a postupy, vyrábí a sestavují jednotlivé prvky budoucích soch a instalací.

Krištof Kintera je jedním z nejznámějších současných českých umělců pracující v různých médiích. Je spoluzakladatelem experimentální divadelní skupiny Jednotka, autorem dvou pražských atypických pomníků – pod Nuselským mostem pomníku Z vlastního rozhodnutí věnovaného sebevrahům a Bike to Heaven na památku Jana Bouchala, zakladatele Auto*Matu a všech dalších cyklistů zabitých automobilisty v Praze.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 9. 2017
1.1.
31.12.
UMtrh 2017

UMtrh 2017

Praha 1, Praha
1.4.
23.12.
Karlínské farmářské trhy

Karlínské farmářské trhy

Praha 8, Praha
1.3.
1.10.
Čaj o páté

Čaj o páté

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí