Úvod > Aktivity & akce > Akce > Lena Belkina & Olena Kushpler

Lena Belkina & Olena Kushpler

Kdy 27. duben 2016 Výstavy
Mezzosopranistka Lena Belkina a klavíristka Olena Kushpler vystoupí v Zámeckém areálu Ctěnice a zahrají skladby z díla J. Brahmse, A. Dvořáka, P.I.Čajkovského a S .Rachmaninova.Koncert je pořádán ve spolupráci s Městskou části Praha–Vinoř.
Mezzosopranistka Lena Belkina, narozená na Krymu, studovala v letech 2003-9 na Čajkovského národní hudební akademii v Kyjevě. Po vítězství v Mezinárodní pěvecké soutěži Borise Gmyrji, nejdůležitější pěvecké soutěži na Ukrajině, byla přijata do Opery v Lipsku, 2009-12. V roce 2012 získala diplom s vyznamenáním ve třídě prof. Rolanda Schuberta na Hudební a divadelní vysoké škole F. M. Bartholdyho v Lipsku. V roce 2012 ztvárnila Angelinu ve filmovém provedení Rossiniho Popelky, nahrávka firmy Mondovision byla oceněna 64º PRIX ITALIA a cenou diváků na varšavském festivalu Ogrody Muzycne.  Účinkovala na Rossini Opera Festival v italském Pesaru, hostovala ve Vídeňské státní opeře, v madridském Teatro Real, v New National Theatre Tokyo, v Deutsche Oper am Rhein, v Teatro Comunale di Bologna. V roce 2015 vydala firma Sony Classical její první sólové album. Lena Belkina nyní hostuje v pražském Národním divadle v Rossiniho Popelce.
 
Ukrajinská klavíristka Olena Kushpler  studovala hru na klavír na Vysoké škole pro hudbu a divadlo ve Lvově u Josefa Jermina a následně v ​​Hamburku. Cenné zkušenosti získala během spolupráce s Wolframem Riegerem, Normanem Shetlerem, Andrzejem Jasińskim a Alban Berg Quartet. Po vítězství v několika klavírních soutěžích byla Olena Kushpler pozvána k hostování v mezinárodně proslulých koncertních sálech i na festivalových pódiích, jakými jsou Hudební festival Rheingau, Šlesvicko-holštýnský hudební festival, Hudební festival ARD, berlínský Konzerthaus, Tonhalle Düsseldorf, Hamburg Laeiszhalle, Musikverein ve Vídni.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 2. 2016

Ubytování a restaurace v okolí