Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kosmická móda – unikátní výstava v pražském Planetáriu

Kosmická móda – unikátní výstava v pražském Planetáriu

Kdy 1. duben 2017 - 4. červen 2017 Výstavy
Výstava Kosmická móda představuje jedinečnou příležitost dozvědět se, jak se oblékají a jak se jednou možná oblékat budou kosmonauti. Ve foyeru pražského Planetária bude vystaveno osm kosmických obleků a mezi nimi i skafandry, které byly skutečně použity pro lety MIR a ISS.
PRO VELKÝ ZÁJEM PRODLUŽUJEME VÝSTAVU „KOSMICKÁ MÓDA“ DO 4. ČERVNA 2017 -o víkendu 3. a 4. června bude pro návštěvníky, kteří přijdou v kosmickém skafandru VSTUP ZDARMA.

Poprvé
se do České Republiky dostane i originál ruského skafandru SOKOL KV2, který se v současné době používá pro lety k mezinárodní kosmické stanici. Dále budou moci návštěvníci Planetária obdivovat tréninkový oblek PINGUIN, který kosmonauti na ISS používají pro udržení fyzické kondice nebo skafandr z projektu MARS 500. Výstavu doplní skafandry z český sci-fi filmů (Návštěvníci, Zítra vstanu a opařím se čajem), uniformy z filmů Star Trek a oblek navržený českou módní návrhářkou Blankou Matragi.

Ve foyeru Planetária bude vystaveno osm kosmických obleků. Poprvé se do České Republiky dostává originál ruského skafandru SOKOL KV2, který se v současné době používá pro lety k mezinárodní kosmické stanici, zátěžový oblek PINGUIN, který kosmonauti na ISS používají pro udržení fyzické kondice nebo skafandr ORLAN pro výstupy mimo kosmickou loď. Doplní je skafandry z českých sci-fi filmů Návštěvníci, Zítra vstanu a opařím se čajem a cosplay kostýmy z filmů Star Trek a Star Wars.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 5. 2017

Ubytování a restaurace v okolí