Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kosmická móda – unikátní výstava v pražském Planetáriu

Kosmická móda – unikátní výstava v pražském Planetáriu

Kdy 1. duben 2017 - 30. květen 2017 Výstavy
Výstava Kosmická móda představuje jedinečnou příležitost dozvědět se, jak se oblékají a jak se jednou možná oblékat budou kosmonauti. Ve foyeru pražského Planetária bude vystaveno osm kosmických obleků a mezi nimi i skafandry, které byly skutečně použity pro lety MIR a ISS.
Poprvé se do České Republiky dostane i originál ruského skafandru SOKOL KV2, který se v současné době používá pro lety k mezinárodní kosmické stanici. Dále budou moci návštěvníci Planetária obdivovat tréninkový oblek PINGUIN, který kosmonauti na ISS používají pro udržení fyzické kondice nebo skafandr z projektu MARS 500. Výstavu doplní skafandry z český sci-fi filmů (Návštěvníci, Zítra vstanu a opařím se čajem), uniformy z filmů Star Trek a oblek navržený českou módní návrhářkou Blankou Matragi.

Ve foyeru Planetária bude vystaveno osm kosmických obleků. Poprvé se do České Republiky dostává originál ruského skafandru SOKOL KV2, který se v současné době používá pro lety k mezinárodní kosmické stanici, zátěžový oblek PINGUIN, který kosmonauti na ISS používají pro udržení fyzické kondice nebo skafandr ORLAN pro výstupy mimo kosmickou loď. Doplní je skafandry z českých sci-fi filmů Návštěvníci, Zítra vstanu a opařím se čajem a cosplay kostýmy z filmů Star Trek a Star Wars.

Při příležitosti zahájení unikátní výstavy „Kosmická móda“, která bude zahájena v sobotu 1. 4. 2017 si vás dovolujeme pozvat na doprovodné akce.

V neděli 2. 4. od 11 h uvádíme „Povídání pro zvídavé děti“ – tentokrát na téma, Co všechno musí znát kosmonauti?.

V neděli 2. 4. okolo 13 h zakončí v Planetáriu Praha svůj „Pochod fantazie“ v kostýmech sci-fi a fantasy filmů účastníci STARconu 2017. Nenechte si ujít tuto jedinečnou podívanou v kulisách naší výstavy.

Současně vyhlašujeme na měsíc duben soutěž pro školy, školní družiny, kroužky i jednotlivce „Navrhněte si svůj kosmický oblek“. Do soutěže přijímáme kresby i módní či technické návrhy obleků pro pobyt v kosmu mimo planetu Zemi.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 3. 2017

Ubytování a restaurace v okolí