Úvod > Aktivity & akce > Akce > Komentované prohlídky expozice Archa Noemova pro rodiny s dětmi a pro dospělé

Komentované prohlídky expozice Archa Noemova pro rodiny s dětmi a pro dospělé

Kdy 28. říjen 2017 11:00 - 17:00 Výstavy
Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova je určená jak rodinám s dětmi, tak dospělým, a provede vás moderně pojatou zoologickou expozicí s fascinujícími živočichy, kteří obývají nebo obývali naši planetu. Na prohlídku můžete přijít buď 28. října nebo 18. listopadu vždy od 11, 13, 15 a 16 hodin.
Prohlídka se soustředí především na obratlovce a představí rozmanitost jejich forem, včetně druhů ohrožených, vyhubených nebo invazivních. Na pomyslné cestě kolem světa navštívíme polární oblasti, severské i tropické lesy, vyprahlé savany i hlubiny světových moří a oceánů. Výklad průvodce, včetně aktuálních otázek ohrožení a ochrany světové fauny, je přizpůsoben všem věkovým kategoriím.

28. října 2017
Rekordmani a rarity zvířecího světa

Začátky vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin (pro rodiny s dětmi) a od 16 hodin Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova Vás zavede do zajímavého světa zvířecích rekordů a kuriozit. Zjistíte, kdo je největší žijící ještěr přezdívaný Drak z Komoda, porovnáte nejrychlejší a nejvytrvalejší šelmu, poznáte savce, který snáší vejce, nebo uvidíte lemura, který v lesích Madagaskaru zastupuje našeho datla. Zákonitosti přírody, jež těmto vlastnostem daly vzniknout, naši průvodci představí tak, že je snadno pochopí malí i velcí návštěvníci.
V rámci státního svátku od 16 hodin vstup zdarma.  

18. listopadu 2017
Zvířata nad propastí

Začátky vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin (pro rodiny s dětmi) a od 16 hodin Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova vám představí nejohroženější zvířata světa. Věděli jste, že gaviálů žije ve volné přírodě posledních 200 kusů, nebo že v Indonésii jsou ve velkém vypalovány deštné lesy, což ohrožuje nejen orangutany? V expozici uvidíte i vyhynulé druhy, které je dnes možné spatřit pouze v muzeu. Všichni zájemci o ochranu přírody při prohlídce zjistí nejen důvod, proč jsou některá zvířata ohrožena, ale i způsob, jak se lze aktivně zapojit do jejich ochrany.
Vstupné 30 Kč + cena běžné vstupenky do muzea.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 10. 2017

Ubytování a restaurace v okolí