Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kokedamy

Kokedamy

Kdy 20. únor 2016 10:00 - 13:00 Lidová řemesla a trhy
Kokedamy - vznášející se rostliny, závěsné koule z jílu a mechu, jako létající ostrovy z Avatara... Pojďte si je s námi vytvořit.
Co vás čeká v kurzu KOKEDAMY
Kokedamy pocházejí z Japonska a v překladu to znamená mechová koule. Rostliny jsou zasazené do zeminy, obalené japonským jílem a mechem. Od klasického pěstování pokojových rostlin se liší jen ve způsobu zalévání, jejich pěstování není těžké, přitom působí nevšedně, moderně a vzdušně.

Budete mít také možnost prohlédnout si zde kokedamy vytvořené z různých druhů rostlin, příp. již hotové kokedamy zakoupit.

Co se naučíte:
V kurzu se naučíte udělat si vlastní kokedamu. Povíme si, které rostliny jsou pro přípravu kokedamy nejvhodnější, jaký substrát musíte použít a jaký vybrat mech. Pak už se pustíme do vlastního hnětení "hlíny", ukážu vám, jak ji upravit, abychom dosáhli krásného kulovitého tvaru. Také vás naučím uháčkovat síťku na zavěšení kokedamy a poradím vám, jak ji umístit do prostoru.

Dozvíte se, kolik světla a zálivky kokedamy potřebují, jak je hnojit a ošetřovat. Dám vám i pár tipů, aby rostliny doma přežily během vaší dovolené.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 1. 2016
28.6.
27.8.
Letní kino na dvoře Městského divadla Brno

Letní kino na dvoře Městského divadla Brno

Brno-střed, Jižní Morava
4.3.
31.12.
Bítls

Bítls

Brno, Jižní Morava
23.6.
10.9.
Milča Eremiášová – Po zarostlém chodníčku

Milča Eremiášová – Po zarostlém chodníčku

Brno-střed, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí