Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kokedamy

Kokedamy

Kdy 20. únor 2016 10:00 - 13:00 Lidová řemesla a trhy
Kokedamy - vznášející se rostliny, závěsné koule z jílu a mechu, jako létající ostrovy z Avatara... Pojďte si je s námi vytvořit.
Co vás čeká v kurzu KOKEDAMY
Kokedamy pocházejí z Japonska a v překladu to znamená mechová koule. Rostliny jsou zasazené do zeminy, obalené japonským jílem a mechem. Od klasického pěstování pokojových rostlin se liší jen ve způsobu zalévání, jejich pěstování není těžké, přitom působí nevšedně, moderně a vzdušně.

Budete mít také možnost prohlédnout si zde kokedamy vytvořené z různých druhů rostlin, příp. již hotové kokedamy zakoupit.

Co se naučíte:
V kurzu se naučíte udělat si vlastní kokedamu. Povíme si, které rostliny jsou pro přípravu kokedamy nejvhodnější, jaký substrát musíte použít a jaký vybrat mech. Pak už se pustíme do vlastního hnětení "hlíny", ukážu vám, jak ji upravit, abychom dosáhli krásného kulovitého tvaru. Také vás naučím uháčkovat síťku na zavěšení kokedamy a poradím vám, jak ji umístit do prostoru.

Dozvíte se, kolik světla a zálivky kokedamy potřebují, jak je hnojit a ošetřovat. Dám vám i pár tipů, aby rostliny doma přežily během vaší dovolené.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 1. 2016
4.3.
31.12.
Bítls

Bítls

Brno, Jižní Morava
3.11.
28.1.
Vesmír je černý

Vesmír je černý

Brno, Jižní Morava
9.11.
30.3.
 Nejkrásnější české knihy roku 2016

Nejkrásnější české knihy roku 2016

Brno, Jižní Morava
22.9.
14.1.
Clemens von Wedemeyer: Nebeská havěť

Clemens von Wedemeyer: Nebeská havěť

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí