Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kámen, štuk a terakota - sochařská díla z pražských zahrad

Kámen, štuk a terakota - sochařská díla z pražských zahrad

Kdy 3. květen 2017 10:00 - 29. říjen 2017 18:00 Výstavy
Galerie hlavního města Prahy v trojském zámku vás zve na výstavu Kámen, štuk a terakota. Název výstavy odkazuje na oblíbené materiály zahradních dekorací i fragmentárnost a syrový stav exponátů. Vytaveny jsou originály soch např. z Vrtbovské zahrady, Trojského zámku nebo letohrádku Portheimka.
Nedílnou součástí historických pražských zahrad byla jejich umělecká výzdoba a drobná architektura. Sochy a dekorace společně vyprávěly příběhy nebo upozorňovaly na postavení či záliby majitele. Tato umělecká díla, desítky let vystavená rozmarům počasí, postupně ze zahrad zmizela. Buď byla nenávratně zničena, nebo musela být nahrazena kopiemi.

Na výstavě v zámku Troja se představí výběr z originálů soch z Vrtbovské zahrady, z krajinného parku Cibulka, dochované fragmenty raně barokní výzdoby zahrady Trojského zámku, Kinského zahrady a busty z letohrádku Portheimka. Název výstavy odkazuje na oblíbené materiály zahradních dekorací i fragmentárnost a syrový stav exponátů, které jsou v depozitářích uloženy v nálezovém stavu a obvykle se nerestaurují pro výstavní účely.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 5. 2017

Ubytování a restaurace v okolí