Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jiří Škoch - Fotografie, Bohuslav Reynek - Cliché verre

Jiří Škoch - Fotografie, Bohuslav Reynek - Cliché verre

Kdy 22. duben 2017 - 30. prosinec 2017 Výstavy
Škoch měl ve své práci několik poloh: nebyl to jen sklon k přízračnu a drastickému vyjádření, ale často jej zas střídala jednoznačná potřeba lyrické metafory, jindy zas sklon ke specifickému škochovsky suchému humoru.
V prvních šedesátých letech objevil také spolu s několika přáteli básníka a umělce Bohuslava Reynka, s jehož osobností a udivujícím prostorem jeho Petrkova se nutně potřeboval vyrovnat. Tak v průběhu častých návštěv vznikly pro ucelený cyklus Petrkov dva umělcovy portréty, zapojené do specifické hry fotomontáže, ale také detail jeho rukou, legendami opředený železňák na kuchyňských kamnech i umělcův altán v zahradě.

Petrkovský prostor doplňuje rybník na návsi s plujícími husami, všudypřítomnými pavučinami opředené kočky, trvale oživující umělcův domov, a také kmitající se postavy dětí s ohňovým poselstvím, když se tam fotograf jednou dostavil právě v den Čarodějnic. Škochův Petrkov (vydaný poprvé v pohlednicové sérii v nakladatelství Kalich) už manipuluje s vyzrálými metaforami lyrického dosahu. Škochova jubilejní výstava úspěšně předvádí kvality, k nimž se autor – zejména ve svém mládí, kolem své třicítky – rozepnul k výkonům mimořádné fantazie a nezatížené tvůrčí svobody.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 7. 2017
7.7.
19.8.
Tour de France ve fotografiích Markéty Navrátilové

Tour de France ve fotografiích Markéty Navrátilové

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
2.6.
29.7.
Jan Matyáš - výstava fotografií

Jan Matyáš - výstava fotografií

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
2.6.
28.10.
Labyrint těla

Labyrint těla

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí