Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jaro na mlýně ve Slupi

Jaro na mlýně ve Slupi

Kdy 30. duben 2016 10:00 - 17:00 Historické a vojenské akce
Technické muzeum v Brně vás v sobotu 30. dubna zve do obce Slup na Znojemsku na akci s názvem Jaro na mlýně. Akce bude probíhat od 10.00 do 17.00 ve vodním mlýně a je určena zejména pro rodiny s dětmi, pro které je připravena řada zábavných úkolů na téma mlynářství.

Přijďte do budovy renesančního mlýna přivítat jaro! Akce je určena pro širokou veřejnost, zejména pro rodiny s dětmi. Pro návštěvníky bude od 10 do 17 hodin v prostorách expozice připraveno několik stanovišt se zábavnými úkoly a drobnými odměnami pro ty, kteří splní všechny úkoly to vše s tematikou jara, mlýnu a mlynářství.

Děti se dozvědí, kdo ve mlýně pracoval a co všechno musel umět a znát. Udělají si představu o tom, co obnášely jednotlivé stupně mlynářského učení a také si ve mlýně samy zkusí např. zamést, pomoct při praní a vaření, pomlít obilí na ručním mlýnku nebo převézt pytel. Zkusí si vzpomenout na pohádku nebo přísloví o mlýně či postavit stavbu z kostek apod. Na všechny děti po absolvování stanovišť čeká výuční list a drobná odměna. Dále si děti mohou vyrobit vlastní výrobek v dílničce a pro zdatné sportovce máme připravené závody ve skákání v pytli.

Vodní mlýn ve Slupi, který byl prohlášen národní kulturní památkou, je ve správě Technického muzea v Brně. To zde v roce zde v roce 2009 otevřelo expozici Vývoj mlynářství, jež se umístila na 1. místě v soutěži Gloria musealis v kategorii Muzejní počin roku 2009.

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 4. 2016
27.6.
9.9.
Otevřený sklep Vinařství Simenon

Otevřený sklep Vinařství Simenon

Chvalovice, Jižní Morava
3.9.
Slavnosti chleba ve Slupi 2016

Slavnosti chleba ve Slupi 2016

Slup, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí