Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jaro na mlýně ve Slupi

Jaro na mlýně ve Slupi

Kdy 29. duben 2017 10:00 - 17:00 Historické a vojenské akce
Technické muzeum v Brně vás v sobotu 29. dubna zve do obce Slup na Znojemsku na akci s názvem Jaro na mlýně. Akce bude probíhat od 10.00 do 17.00 ve vodním mlýně a je určena zejména pro rodiny s dětmi, pro které je připravena řada zábavných úkolů na téma mlynářství.

Přijďte do budovy renesančního mlýna přivítat jaro! Akce je určena pro širokou veřejnost, zejména pro rodiny s dětmi. Pro návštěvníky bude od 10 do 17 hodin v prostorách expozice připraveno několik stanovišt se zábavnými úkoly a drobnými odměnami pro ty, kteří splní všechny úkoly to vše s tematikou jara, mlýnu a mlynářství.

Děti se dozvědí, kdo ve mlýně pracoval a co všechno musel umět a znát. Udělají si představu o tom, co obnášely jednotlivé stupně mlynářského učení a také si ve mlýně samy zkusí např. zamést, pomoct při praní a vaření, pomlít obilí na ručním mlýnku nebo převézt pytel. Zkusí si vzpomenout na pohádku nebo přísloví o mlýně či postavit stavbu z kostek apod. Na všechny děti po absolvování stanovišť čeká výuční list a drobná odměna. Dále si děti mohou vyrobit vlastní výrobek v dílničce a pro zdatné sportovce máme připravené závody ve skákání v pytli.

Vodní mlýn ve Slupi, který byl prohlášen národní kulturní památkou, je ve správě Technického muzea v Brně. To zde v roce zde v roce 2009 otevřelo expozici Vývoj mlynářství, jež se umístila na 1. místě v soutěži Gloria musealis v kategorii Muzejní počin roku 2009.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 2. 2017
2.9.
Slavnosti chleba ve Slupi 2017

Slavnosti chleba ve Slupi 2017

Slup, Jižní Morava
5.8.
Den otevřených sklepů Jaroslavice

Den otevřených sklepů Jaroslavice

Jaroslavice, Jižní Morava
17.6.
Den otevřených sklepů ve Chvalovicích

Den otevřených sklepů ve Chvalovicích

Chvalovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí