Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jaro na mlýně aneb Od zrníčka ke koláči

Jaro na mlýně aneb Od zrníčka ke koláči

Kdy 29. duben 2017 10:00 - 17:00 Historické a vojenské akce
Technické muzeum v Brně vás v sobotu 29. dubna 2017 zve do obce Slup na Znojemsku na akci s názvem Jaro na mlýně. Akce bude probíhat od 10.00 do 17.00 ve vodním mlýně a je určena zejména pro rodiny s dětmi, pro které je připravena řada zábavných úkolů na téma pěstování obilí a mlynářství.

Budeme sledovat cestu od zrníčka ke koláči. Děti se na stanovištích dozví, jak těžká byla práce ve mlýně a co vše musel mlynář umět a zvládat.

Přestože je akce určena spíše dětem, zapojit se mohou i hraví dospělí. Vyzkoušíme znalosti, i sílu a dovednost. Čeká na vás např. seřazování postupu zemědělských prací, poznávání obilí a výrobků z něj, vyzkoušíte si vozit pytle nebo mlít obilí na ručním mlýnku. Na zručné odvážlivce čeká řemeslná dílnička. A co budeme vyrábět? To se nechte překvapit.

Upozorňujeme, že v den akce neprobíhají klasické prohlídky s průvodcem. Mlýn si můžete procházet sami nebo se v 15 hodin zúčastnit interaktivní prohlídky pro děti.

Vodní mlýn ve Slupi, který byl prohlášen národní kulturní památkou, je ve správě Technického muzea v Brně. To zde v roce zde v roce 2009 otevřelo expozici Vývoj mlynářství, jež se umístila na 1. místě v soutěži Gloria musealis v kategorii Muzejní počin roku 2009.

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 4. 2017
2.9.
Slavnosti chleba ve Slupi 2017

Slavnosti chleba ve Slupi 2017

Slup, Jižní Morava
5.8.
Den otevřených sklepů Jaroslavice

Den otevřených sklepů Jaroslavice

Jaroslavice, Jižní Morava
6.5.
Putování po sklepech v Tasovicích

Putování po sklepech v Tasovicích

Tasovice, Jižní Morava
17.6.
Den otevřených sklepů ve Chvalovicích

Den otevřených sklepů ve Chvalovicích

Chvalovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí