Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jarní přehlídka plemenných koní - Zemský hrebčinec Písek

Jarní přehlídka plemenných koní - Zemský hrebčinec Písek

Kdy 5. březen 2016 11:00 - 17:00 Výstavy
Písecký Zemský hřebčinec zve všechny milovníky koní na první letošní akci určenou pro širokou veřejnost. Brány historického areálu hřebčince se otevřou v sobotu 5. března u příležitosti již šestnáctého ročníku tradiční Přehlídky plemenných koní.
V úvodu programu se divákům jako obvykle představí plemenní hřebci Zemského hřebčince Písek s.p.o. a také kolekce plemeníků soukromých majitelů. Po této části zajímavé především pro chovatele klisen bude následovat pestrý program, který nepochybně zaujme všechny příznivce těchto ušlechtilých tvorů.

Připraveno je hned několik skokových ukázek koní, a to jak pod sedlem, tak také ve volnosti. Zaměstnanci hřebčince předvedou svůj jezdecký um při pečlivě secvičené čtverylce. Atraktivní bude také předvedení práce pražského jízdního oddílu Policie ČR, stejně jako ukázka jízdy v dámském sedle nebo neuvěřitelných skokových schopností mini koní plemene Falabella. Na své si též přijdou příznivci chladnokrevníků, kteří budou diváckým ochozům předvedeni zapřažení do těžké klády a nastíní tak, jak obratně si tito koně umějí počínat při leckdy náročné těžbě dřeva v lese. V programu přehlídky budou hostovat také zaměstnanci a koně Národního hřebčínu Kladruby nad Labem.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 2. 2016
9.12.
31.1.
Romantická vánoční výstava

Romantická vánoční výstava

Písek, Jižní Čechy
3.10.
31.1.
Děti Lví srdce

Děti Lví srdce

Písek, Jižní Čechy
12.5.
31.12.
Expozice Mraveniště ve Sladovně

Expozice Mraveniště ve Sladovně

Písek, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí