Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jarmark lidových řemesel v Kroměříži

Jarmark lidových řemesel v Kroměříži

Kdy 18. březen 2016 9:00 - 19. březen 2016 16:00 Lidová řemesla a trhy
Tento dvoudenní jarmark se v Kroměříži koná na netradičním místě - v areálu před Arcibupským gymnáziem na Sněmovním náměstí. Přijďte ochutnat výtečné zabíjačkové speciality, grilovaná masa, francouzské palačinky i specialitu, která není jen tak k dostání - postní speciál 16° želivské pivo!
Na jarmarku se můžete kromě řemeslných výrobků ze dřeva a keramiky těšit také na košíkářské zboží či kováře, který bude své řemeslo také předvádět.

Velikonoční inspiraci obstará nejen paní Zapletalová, která vyrábí ručně vrtaná a malovaná vejce, a protože bude svou techniku výroby na jarmarku také ukazovat, můžete si krásná vajíčka nejen vyrobit, ale také odnést domů.

Po oba dny bude možnost občerstvit se teplými a studenými nápoji i pokrmy. Chybět ani v době postní nebudou zabíjačkové speciality, grilovaná masa, makrely, bramboráky a bramborové spirálky na tyči, langoše, sýrové chuťovky a francouzské palačinky. Pro ty, co mají rádi sladké, bude připraven stánek s cukrovou vatou, kandovaným ovocem, valašskými frgály, trdelníky a ručně vyráběné medovníky tradičního slovenského výrobce, který bude své řemeslo na místě také předvádět.

Velkým lákadlem je bezesporu postní speciál neboli 16° pivo vycházející ze speciálních vídeňských piv.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 3. 2016
Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Kroměříž, Východní Morava
Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska

Kroměříž, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí