Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hurá do Afriky - výročí startu na první cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda

Hurá do Afriky - výročí startu na první cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda

Kdy 22. duben 2017 10:00 - 18:00 Výstavy
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně zve na oslavy 70. výročí startu na první cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda do Afriky a Jižní Ameriky. V sobotu 22. dubna je pro návštěvníky 14|15 BAŤOVA INSTITUTU připraven bohatý program Hurá do Afriky.
Ve stálé expozici PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost jsou pro návštěvníky připraveny stereoskopy se stereo snímky H+Z a malá výstava fotografií a dokumentů ze startu na první cestu. V místnosti s mapou nad schody bude umístěna hra pro rodinné týmy „S inženýry Hanzelkou a Zikmundem do Afriky" a k dispozici bude také digitální mapa s trasou H+Z po Africe.

Výstava zachycující cestu H+Z do Iráku rozšíří výstavu Hedvábná cesta v prvním podlaží budovy 14. Celý sobotní den se budou konat komentované prohlídky s autorem výstavy Hedvábná cesta PhDr. Davidem Majerem.

Milovníci historických aut budou moci obdivovat veterány vystavené před budovou 14. Akci připravuje muzeum ve spolupráci se spolkem Tatra Heritage. Mezi 17 a 18 hodinou přijede výprava veteránů z Prahy a společně s ostatními majiteli historických vozů pojedou od 14. budovy na náměstí Míru ve Zlíně, kde bude zahájen festival Neznámá země.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 4. 2017

Ubytování a restaurace v okolí