Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hurá do Afriky - výročí startu na první cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda

Hurá do Afriky - výročí startu na první cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda

Kdy 22. duben 2017 10:00 - 18:00 Výstavy
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně zve na oslavy 70. výročí startu na první cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda do Afriky a Jižní Ameriky. V sobotu 22. dubna je pro návštěvníky 14|15 BAŤOVA INSTITUTU připraven bohatý program Hurá do Afriky.
Ve stálé expozici PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost jsou pro návštěvníky připraveny stereoskopy se stereo snímky H+Z a malá výstava fotografií a dokumentů ze startu na první cestu. V místnosti s mapou nad schody bude umístěna hra pro rodinné týmy „S inženýry Hanzelkou a Zikmundem do Afriky" a k dispozici bude také digitální mapa s trasou H+Z po Africe.

Výstava zachycující cestu H+Z do Iráku rozšíří výstavu Hedvábná cesta v prvním podlaží budovy 14. Celý sobotní den se budou konat komentované prohlídky s autorem výstavy Hedvábná cesta PhDr. Davidem Majerem.

Milovníci historických aut budou moci obdivovat veterány vystavené před budovou 14. Akci připravuje muzeum ve spolupráci se spolkem Tatra Heritage. Mezi 17 a 18 hodinou přijede výprava veteránů z Prahy a společně s ostatními majiteli historických vozů pojedou od 14. budovy na náměstí Míru ve Zlíně, kde bude zahájen festival Neznámá země.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 4. 2017
24.5.
26.8.
Výstava kreseb Opice Petra Nikla na zlínském zámku

Výstava kreseb Opice Petra Nikla na zlínském zámku

Zlín, Východní Morava
1.1.
31.12.
Orbis Pictus Play Zlín

Orbis Pictus Play Zlín

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí