Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hroby barbarů v Praze

Hroby barbarů v Praze

Kdy 27. květen 2015 - 14. únor 2016 Výstavy
Hroby barbarů aneb Svět živých a mrtvých doby stěhování národů je výstava archeologického výzkumu na Zličíně. Účastníci budou mít možnost prohlédnout si dosud nejrozsáhlejší prozkoumanou nekropoli z doby stěhování národů na území České republiky.
Výstava přiblíží dramatické období tzv. doby stěhování národů v Čechách, přičemž ohniskem zájmu budou zcela unikátní nálezy, učiněné při výzkumu pohřebiště z 5. století n. l., objeveného v Praze-Zličíně.

Nejvýznamnějšími exponáty výstavy budou dochované součásti hrobových výbav. Přestože podstatná část hrobů byla v minulosti vyloupena, představuje kolekce získaných nálezů naprosto unikátní celek. Byl zde nalezen dosud nejobsáhlejší soubor luxusních skleněných nádob na našem území, přičemž podstatná část získaných exemplářů byla ve vynikajícím stavu zachování a náleží mezi opravdové skvosty. Také soubor předmětů z drahých kovů má význam nejen vědecký, ale v řadě případů i mimořádně umělecký a estetický.

Originální předměty doplní dvoj- a trojrozměrné rekonstrukce i multimediální prvky. K výstavě bude vydána výpravná publikace.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 8. 2015

Ubytování a restaurace v okolí