Úvod > Aktivity & akce > Akce > Za zlatým dukátem Karla IV. na hrad Kašperku

Za zlatým dukátem Karla IV. na hrad Kašperku

Kdy 24. září 2016 - 25. září 2016 100. výročí vzniku ČSR
Hrad Kašperk zve do středověku. Víkendový program Za zlatým dukátem Karla IV., který je součástí oblíbeného cyklu Oživená historie, 24. a 25. září od 10 do 17 hodin nabídne jedinečnou příležitost vyzkoušet si dovednosti z doby středověku, dozvědět se mnoho zajímavého o životě v době Karla IV.
Zároveň je možné do konce října shlédnout v Muzeu  Šumavy v Kašperských Horách pozoruhodnou výstavou Karel IV. a zlaté horní Pootaví. Rozsáhlá expozice připomíná Karlovy aktivity ve střední Šumavě a Pošumaví, od podpory místního zlatorudného hornictví přes zřízení nových obchodních cest do Pasova a Bavorska až po založení královského strážního hradu, který nesl vladařovo jméno.

Dalším důvodem byla panovníkova snaha ochránit zlatonosnou oblast Kašperských hor a zabezpečit nově zřízenou obchodní cestu nazvanou Zlatá stezka. Hrad je situován uprostřed nádherné šumavské přírody. Obě hradní věže nabízejí krásné výhledy do blízkého i dalekého okolí. Se svou nadmořskou výškou 886 m nad mořem představuje Kašperk nejvýše položený královský hrad v Čechách.

Pěkná procházka je i na nedaleký Pustý hrádek, odkud můžete z nově zbudované vyhlídkové plošiny obdivovat jedinečný pohled na hrad Kašperk i do širokého okolí.

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 9. 2016
11.5.
31.10.
Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

Kašperské Hory, Šumava
26.5.
27.5.
Víkend plný buchet na hradě Kašperk

Víkend plný buchet na hradě Kašperk

Kašperské Hory, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí