Úvod > Aktivity & akce > Akce > Za zlatým dukátem Karla IV. na hrad Kašperku

Za zlatým dukátem Karla IV. na hrad Kašperku

Kdy 24. září 2016 - 25. září 2016 Karel IV.
Hrad Kašperk zve do středověku. Víkendový program Za zlatým dukátem Karla IV., který je součástí oblíbeného cyklu Oživená historie, 24. a 25. září od 10 do 17 hodin nabídne jedinečnou příležitost vyzkoušet si dovednosti z doby středověku, dozvědět se mnoho zajímavého o životě v době Karla IV.
Zároveň je možné do konce října shlédnout v Muzeu  Šumavy v Kašperských Horách pozoruhodnou výstavou Karel IV. a zlaté horní Pootaví. Rozsáhlá expozice připomíná Karlovy aktivity ve střední Šumavě a Pošumaví, od podpory místního zlatorudného hornictví přes zřízení nových obchodních cest do Pasova a Bavorska až po založení královského strážního hradu, který nesl vladařovo jméno.

Dalším důvodem byla panovníkova snaha ochránit zlatonosnou oblast Kašperských hor a zabezpečit nově zřízenou obchodní cestu nazvanou Zlatá stezka. Hrad je situován uprostřed nádherné šumavské přírody. Obě hradní věže nabízejí krásné výhledy do blízkého i dalekého okolí. Se svou nadmořskou výškou 886 m nad mořem představuje Kašperk nejvýše položený královský hrad v Čechách.

Pěkná procházka je i na nedaleký Pustý hrádek, odkud můžete z nově zbudované vyhlídkové plošiny obdivovat jedinečný pohled na hrad Kašperk i do širokého okolí.

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 9. 2016
10.10.
30.11.
Výstava Léčivé obrázky

Výstava Léčivé obrázky

Kašperské Hory, Šumava
19.11.
Hasičské vepřové hody

Hasičské vepřové hody

Kašperské Hory, Šumava
26.11.
Fitness maraton Kašperské Hory

Fitness maraton Kašperské Hory

Kašperské Hory, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí