Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hortus Magicus 2016 - Festival barokní kultury pro všechny generace

Hortus Magicus 2016 - Festival barokní kultury pro všechny generace

Kdy 3. září 2016 10:00 - 4. září 2016 18:00 Společenské akce
Slavnosti Hortus Magicus s podtitulem Festival barokní kultury v kroměřížském Libosadu představí radovánky našich předků v autentických prostorách rekonstruované Květné zahrady, jedné z památek UNESCO v Kroměříži.

Po téměř dvouleté obnově se návštěvníkům otevřely také nové části Květné zahrady, jako jsou Králičí kopec, Ptáčnice, Pstruží rybníky či Holandská a Pomerančová zahrada.

Festival začne v sobotu 3. září hodinu před polednem chůdařským představením, pomyslnou předehrou k prvnímu koncertu v rotundě. Na programu bude Michnův cyklus písní Loutna česká v podání Ensemble Inégal.

Zlatým hřebem programu o patnácti položkách bude večerní vystoupení souborů Musica Florea a Hartig Ensemble ve Velkém skleníku. Hned po něm bude následovat barokní ohňostroj u Jahodového kopečku, k němuž diváci po skončení představení dojdou koridorem nasvětleným lampiony. „Bude to skutečně vyvrcholení festivalu. Musica Florea je jedním z nejvýznamnějších světově uznávaných souborů, který interpretuje starou hudbu. Hrají na dobové nástroje v původní barokní choreografii. Hartig Ensemble zase připravuje produkce i v barokním divadle v Českém Krumlově.

Festival Hortus Magicus nezapomíná ani na děti. Speciálně pro ně přijede do Květné zahrady Vojta Vrtek a Kejklířské divadlo z Doudleb. Hrát bude pohádku O kouzelné kuličce. K tomu bude připravena i kejklířská dílna, takže si děti vyzkoušejí žonglování a další triky.

Hry pro děti budou v Libosadu připraveny po oba dny. „Budou po celé zahradě, na osmi stanovištích, a jsou inspirovány mýty o Apollónovi, bohu světla, řádu, harmonie a krásy.

Na festivalu vystoupí i olomoucký soubor Ensemble Damian s operou Endymio. Na latinský text piaristy Jana Kopeckého z 18. století složil vedoucí souboru Tomáš Hanzlík novou hudbu. Tu sám označuje za neobarokní a o barokním dramatickém umění tvrdí, že nebylo nijak upjaté.

To vše naznačuje, že Hortus Magicus udělá z kroměřížského Libosadu kouzelnou zahradu. Festival spolupořádá Národní památkový ústav i Muzeum umění Olomouc.

Vstupenky lze zakoupit v pokladnách Arcibiskupského zámku a Květné zahrady v Kroměříži, v Turistickém informačním centru Kroměříž či v pokladnách Muzea umění Olomouc.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 8. 2016
18.3.
30.10.
Turínské plátno v Kroměříži

Turínské plátno v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava
12.9.
27.11.
Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět

Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět

Kroměříž, Východní Morava
14.10.
28.2.
Přiběhy svatebních šatů

Přiběhy svatebních šatů

Kroměříž, Východní Morava
1.3.
27.11.
Zrcadlové bludiště v Kroměříži

Zrcadlové bludiště v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí