Úvod > Aktivity & akce > Akce > Heřmaňák – první trh bez igelitek

Heřmaňák – první trh bez igelitek

Kdy 9. září 2017 8:00 - 21. říjen 2017 16:00 Gastronomické akce
V sobotu 9. září 2017 přijďte na Řezáčovo náměstí na Praze 7, tzv. Heřmaňák, kde se můžete potkat se sousedy na novém malém farmářském trhu. Trh se tu bude konat 1x za 14 dní od 8 do 15 hodin, tedy 9. 9., 23. 9., 7. 10., 21. 10. a podle možností i dále.
Půjde o trh pro místní i pro farmáře: Za místní obyvatele tu budou různé malé zajímavé food koncepty, vyhlášená místní cukrárna, výrobci designu. Venkovany a farmáře tu budou zastupovat hlavně malé rodinné farmy: Mléčné výrobky od malé rodinné mlékárny, bylinky, zelenina a ovoce, vyzrálé biohovězí, zahradní a luční české květiny a mnoho dalšího.

Farmářské tržiště Heřmaňák chce pracovat na postupném přechodu k minimalizaci obalů, tam kde to hygienická pravidla umožňují. Není lehké a není ani možné přestat používat všechny jednorázové obaly, ale tam kde to jde, chceme společně pracovat na zlepšení. Na Heřmaňáku proto nenajdete žádné mikrotenové sáčky ani igelitové tašky. Na zeleninu a ovoce vám půjčíme proutěný koš, po zvážení si ovoce a zeleninu návštěvníci mohou pak uložit do vlastních přinesených, anebo do našich papírových obalů a tašek. K dostání budou obaly na zeleninu a ovoce zvané frusacky, které vydrží dva roky a při nakupování a vážení plně nahradí jednorázové mikrotenové sáčky.

Některé mléčné výrobky jako bílý jogurt a mléko budou k dostání kromě jednorázových také ve vratných obalech. Všechno ale nepůjde hned – a některé čerstvé potraviny, jako uzenářské výrobky, ochucené jogurty, krůtí maso nebo vyzrálé biohovězí zatím ve svých vakuových obalech zůstat musí, kvůli hygienickým předpisům.

Občerstvení a kavárna bude své dobroty prodávat do kompostovatelných obalů, nebo vám půjčí svoje vlastní nádobí. Kdo chce, může vyrazit nejen s vlastními taškami, ale i s vlastní miskou či lžící. Přijďte s celou rodinou oslavit nové místo setkávání, nákupu dobrého a kvalitního jídla a místních zajímavostí.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 9. 2017

Ubytování a restaurace v okolí