Úvod > Aktivity & akce > Akce > Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017

Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017

Kdy 1. srpen 2017 - 5. srpen 2017 Sportovní akce
Metrostav Handy Cyklo Maraton je pětidenní nonstop cyklistickým závodem o délce 2 222 km s limitem 111 hodin. Týmy zde tvoří zdraví a handicapovaní, muži a ženy, amatéři i profesionálové.
Metrostav Handy Cyklo Maraton je postaven na jednoduchém konceptu. Dejte dohromady čtyř nebo osmičlenný cyklistický tým, jehož součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Postavte se na start a zdolejte štafetově trasu dlouhou 2 222 km, a to v časovém limitu 111 hodin. Každý tým navíc jede minimálně pro jednoho člověka krátce po úrazu či nemoci, který se s handicapem teprve učí žít. Smyslem je ukázat, že nehandicapovaní a handicapovaní mohou společně tvořit jeden fungující tým, který má šanci obstát i v podmínkách extrémního závodu. Cílem ale není dosáhnout co nejlepšího výsledného času, nýbrž reprezentovat co možná nejlépe myšlenky vzájemné spolupráce, integrace, solidarity a přátelství.

Trasu si každý tým tvoří sám. Plánování, navigace, orientace, taktika střídání a přesunů tvoří minimálně polovinu úspěchu. Týmy dostanou itinerář se stanovenými průjezdními body. Jaké cesty zvolí k jejich dosažení, přitom záleží na každém z nich!

Start se uskuteční v Praze v Břevnovském klášteře 1. srpna ve 12:00 hodin. Cíl bude 5. srpna na Kampě. kde proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a od 15:00 do 22:00 bude probíhat doprovodný program, včetně koncertů známých kapel.              
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 1. 2017

Ubytování a restaurace v okolí