Úvod > Aktivity & akce > Akce > Metrostav Handy Cyklo Maraton 2018

Metrostav Handy Cyklo Maraton 2018

Kdy 31. červenec 2018 - 4. srpen 2018 Sportovní akce
Metrostav Handy Cyklo Maraton je pětidenní nonstop cyklistickým závodem o délce 2 222 km s limitem 111 hodin. Týmy zde tvoří zdraví a handicapovaní, muži a ženy, amatéři i profesionálové. Letos přichází pořadatelé se zcela novou koncepcí!
Metrostav Handy Cyklo Maraton je postaven na jednoduchém konceptu. Dejte dohromady čtyř nebo osmičlenný cyklistický tým, jehož součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Postavte se na start a zdolejte štafetově trasu dlouhou 2 222 km, a to v časovém limitu 111 hodin. Každý tým navíc jede minimálně pro jednoho člověka krátce po úrazu či nemoci, který se s handicapem teprve učí žít. Smyslem je ukázat, že nehandicapovaní a handicapovaní mohou společně tvořit jeden fungující tým, který má šanci obstát i v podmínkách extrémního závodu. Cílem ale není dosáhnout co nejlepšího výsledného času, nýbrž reprezentovat co možná nejlépe myšlenky vzájemné spolupráce, integrace, solidarity a přátelství.

Nová koncepce: místo 20 aktivních průjezdních check-pointů po celém Česku budou zřízeny dva velké základní tábory: jeden v Praze a druhý v Brně. Zde bude fungovat zázemí maratonu. Start závodu je umístěn do pražského tábora, odkud budou týmy vyrážet na jednotlivé etapy po Čechách. Etapy budou tři a projedou všemi českými kraji. Každá z etap bude dlouhá přibližně 300 km. Jakmile skončí všechny tři české etapy, přesunou se závodníci za doprovodu vozidel do Brna, kde absolvují Moravskou část závodu, která je také složena ze tří etap vedoucí po moravských krajích s jedním výjezdem do Rakouska. Jakmile závodníci ujedou i tři moravské etapy, vracejí se zpět do Prahy, do cíle, který bude umístěn na Kampě.

Letošní novinkou bude kategorie Challenge - Ultramaraton aneb kategorie dvojic. Aby bylo možné ujet celou cestu, bude jeden z dvojice startovat sám v Praze dne 31. července a pojede celou Českou část, zatímco ve stejnou dobu bude startovat druhý z dvojice v Brně a pojede Moravskou část. Po absolvování obou částí musí alespoň jeden z cyklistů dojet z Brna do Prahy do cíle.

Ve zkušební fázi bude letos otevřena i kategorie Extrém - koloběžky.

Start se uskuteční v Praze 31. července v DEPU FTVS. Cíl bude 4. srpna na Kampě. kde proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a od 15:00 do 22:00 bude probíhat doprovodný program, včetně koncertů známých kapel.              
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí