Úvod > Aktivity & akce > Akce > Český pohár vodáků 2017 na Hamerském potoce

Český pohár vodáků 2017 na Hamerském potoce

Kdy 7. říjen 2017 - 8. říjen 2017 Sportovní akce
ČPV Hamerský potok se letos bude konat druhý říjnový víkend v termínu 7. - 8. 10. 2017. Oproti původně plánovanému termínu se posouvá o týden.

Hamerák patří v rámci Českého vodáckého poháru k nejobtížnějším závodům. Trasa 55. ročníku z Malého Ratmírova do Jindřiše je dlouhá 6,4 km s obtížností WW I–III plus. Horní úsek Ratmírov – Dvoreček je peřejnatý a vyžaduje dobrou znalost jízdy na úzké, rychlé, divoké a nepřehledné řece.

Na trati je postaveno šest brankovišť, které dělají trať ještě obtížnější. Těm, kteří na Hamerák pojedou poprvé, bychom doporučili nejdříve si prohlednout nejtěžší kaskády. Pěšky to k nim není daleko. Voda v Hamerském potoce teče hodně rychle s kopce a koryto je plné kamenů.

Každý závodník musí mít po celou dobu jízdy v závodě na sobě plovací vestu a helmu na hlavě, jinak bude diskvalifikován. Závodu se mohou účastnit závodníci od 15 let. Za mladistvé zodpovídá vysílající složka. Každý závodník jede na vlastní nebezpečí. Každý závodník je povinen zúčastnit se výkladu tratě.

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 10. 2017

Ubytování a restaurace v okolí

Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Apartmány v Jindřichově Hradci

Apartmány v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy