Úvod > Aktivity & akce > Akce > Future Gate 2017

Future Gate 2017

Kdy 23. únor 2017 - 18. březen 2017 Festivaly
Festival science fiction filmů Future Gate. V Praze se bude festival konat v kině Bio Oko a následně v brněnském kině Art .
Organizátorem festivalu je občanské sdružení Future Gate. To se v rámci své činnosti snaží sledovat novinky ze světa science fiction a plánuje je pravidelně zprostředkovat zájemcům. Cílem činnosti Future Gate o.s. je organizace projekcí, přednášek, workshopů a dalších akcí, které spojuje tématika filmu, science fiction a budoucích technologií.

Praha 23. – 26. únor 2017, Kino Bio Oko (Františka Křížka 15, Praha 7)
Brno 1. – 4. března 2017, Kino Art (Cihlářská 19, Brno)
Ostrava 17. – 18. března 2017, Svět techniky (Ruská 18, Ostrava)
 
Čtvrtý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate se uskuteční od 23. do 26. února 2017 v pražském kině Bio Oko, od 1. do 4. března v brněnském Artu a nově i v Ostravě, kde bude čerpat z genia loci oblasti Dolní Vítkovice. V kinosálu Světa techniky se festival představí od 17. do 18. března. Letošní téma festivalu se nese ve znamení vztahu lidstva a inteligentních strojů. Festival nabídne filmovým příznivcům již tradičně projekce novinek i kultovních snímků filmového žánru science fiction.
 
Mezi promítanými snímky nechybí první TERMINÁTOR, film, který stvořil hned dvě legendy: Jamese Camerona a T-800, kyborga zabijáka s rakouským přízvukem a hláškou „I´ll be back“. Dalšími prezentovanými snímky jsou AKIRA, jedno z nejlepších cyberpunkových anime všech dob, které v době premiéry zapříčinilo novou vlnu popularity manga v Evropě a USA, a druhý nejnavštěvovanější film všech dob, silný příběh o přátelství s přenádhernou hudbou Johna Williamse, mistrovský kousek Stevena Spielberga, E.T. MIMOZEMŠŤAN. A na jaké novinky se mohou diváci těšit? MOONWALKERS, bláznivou komedii se skvělým hereckým obsazením o přistání, nebo spíše nepřistání, na Měsíci. Dystopické sci-fi BÍLÝ KRÁL, které nabídne svět podobný tomu orwellovskému. A japonský animovaný úlet, který učaroval festivalovému publiku napříč kontinenty, NOVA SEED. Filmový výběr doplní kolekce krátkých filmů od iSHORTS.
 
Jedinečnou atmosféru zajistí výstava robotů, výstava obrazů předních českých sci-fi kreslířů, fanoušci v kostýmech známých hrdinů i futuristický bar. Festival doplní tematické přednášky a besedy se zajímavými hosty. Přijďte na festival sci-fi filmů Future Gate 2017 a podívejte se na budoucnost se stroji očima filmových tvůrců!
 
Vstupenky na jednotlivé filmy za 120 Kč v Praze a 110 Kč Brně a Ostravě je možné zakoupit na pokladnách kin nebo on-line. Doprovodný program je zdarma.

 
FILMOVÁ PŘEHLÍDKA
Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do čtvrtého ročníku, v průběhu února a března navštíví postupně Prahu, Brno a Ostravu. Celkem nabídne 6 celovečerních filmů a 1 blok krátkých. Nechybí mezi nimi nová produkce, filmy, které v české distribuci ještě nebyly, krátké snímky ani legendární díla.
 
O zahájení festivalu se postará francouzsko-britská komedie MOONWALKRES se skvělým hereckým obsazením (Ron Perlman, Rupert Grint a Robert Sheehan). Rok 1969, závody v dobývání vesmíru vrcholí. Mise Apollo 11 je těsně před svým startem, historický moment je na dosah, ale dokáže skutečně NASA vynést na povrch Měsíce prvního člověka? CIA si není jistá a nehodlá jen tak nečinně přihlížet případnému americkému neúspěchu. Vyšle svého nejlepšího agenta, aby zařídil natočení falešného přistání na Měsíci světovým režisérem Stanleym Kubrickem. Všechno se ale trochu zkomplikuje.
 
Na festivalech napříč kontinenty boduje animovaný film NOVA SEED. Celý snímek je dílem jediného muže, Nicka DiLiberta, který jej napsal, režíroval a zručně zanimoval. Lidskost z lidí dávno vymizela, jejich hlavní zábavou jsou gladiátorské zápasy. Jeden z bojovníků v aréně, „lví muž" Lion je povolán, aby se postavil šílenému Dr. Mindskullovi, který vlastní vražednou zbraň Nova Seed. Jenže jak Lion zjistí, Nova Seed není zbraň ke zničení světa, ale nadpřirozená bytost, jejíž neuvěřitelná síla vychází z přírody, která již na Zemi takřka vymizela. Nakonec bude muset o krásnou bytost i přírodu samotnou svést boj na život a smrt.
 
Režijní debut Alex Helfrechtové a Jörga Tittela BÍLÝ KRÁL zavede diváky do totalitní společnosti, kde má váhu jen slovo autorit a jedinec nezmůže nic. Děj vypráví osud chlapce Djaty, jehož otec je od rodiny odveden vládními agenty. Chlapec i se svou matkou jsou označeni za zrádce a pronásledováni. Společně neúspěšně pátrají, čeho se otec dopustil. Lze však tušit, že diktátorskému režimu byl nepohodlný jeho svobodný duch. Film je natočený podle stejnojmenného dystopického románu György Dragomána. Precizní filmařina se snoubí se skvělým hereckým obsazením: Jonathan Pryce, Olivia Williams, Fiona Shaw, Lorenzo Allchurch.
 
Mezi filmovými legendami žánru science fiction se představí TERMINÁTOR (1984). Klasika režiséra Jamese Camerona, který nás zavede společně s Arnoldem Schwarzeneggerem do Los Angeles 80. let, kde nechybí kožené bundy, typické modré blesky, hra svalů i kovový endoskelet, a samozřejmě nejlepší filmová hláška „I’ll be back!“.
 
Od prvního ročníku festival uvádí kultovní japonské animované sci-fi filmy. Letos nebude ve filmovém výběru chybět jedno z nejlepší cyberpunkových anime všech dob, AKIRA. Anime z prostředí Neo-Tokya natočil režisér Katsuhiro Otomo podle vlastní manga série. Snímek se dostal do kin v roce 1988. Jeho přijetí bylo veleúspěšné nejenom v Japonsku, film v podstatě otevřel dveře žánru anime a formátu manga do celého světa.
 
Ve výběru festivalu nechybí ani druhý nejnavštěvovanější film všech dob, silný příběh o přátelství od Stevena Spielberga s nádhernou hudbou Johna Williamse, E.T. MIMOZEMŠŤAN (1982). Kdo by neznal příběh o roztomilém mimozemšťanovi, který se zatoulá dál od své kosmické lodi a ve spěchu na něj posádka při odletu zapomene. Naštěstí se seznámí s malým Elliotem, s nímž se skamarádí. Začíná ale cítit, že mu chybí jeho vlastní druh. Navíc se hnutím osudu dostává do rukou bezohledných vědců a zdá se, že umírá…
 
Program festivalu doplní spektrum krátkých filmů se sci-fi tématikou od pořadatelů večerů iSHORTS.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 2. 2017

Ubytování a restaurace v okolí