Úvod > Aktivity & akce > Akce > Fotografie Andyho Warhola v Salmovském paláci - výstava Velkorysost. Umění obdarovat

Fotografie Andyho Warhola v Salmovském paláci - výstava Velkorysost. Umění obdarovat

Kdy 23. únor 2016 10:00 - 3. červenec 2016 18:00 Výstavy
Fotografie Andyho Warhola jsou vystaveny v Salmovském paláci v rámci výroční výstavy Velkorysost. Umění obdarovat. Představují průřez Warholovou fotografickou tvorbou s přehlídkou zajímavých osobností, ale i detaily každodenního života.
Kolekce snímků v Salmovském paláci reprezentuje průřez Warholovou fotografickou tvorbou. Představuje divákovi nejen přehlídku zajímavých osobností, kterými se umělec obklopoval – např. herečku Angelicu Houston, dceru Pabla Picassa Palomu nebo galeristu Ivana Karpa, ale také obrázky a detaily z jeho každodenního života. Ručně sešívané fotografie v sériích po čtyřech poukazují na Warholův zájem o seriálové zobrazení věcí, dobře známé třeba ze sítotisků plechovek Campbellovy polévky, odkazující na konzumerismus a vliv masových médií.

Po celou dobu konání výstavy Velkorysost platí speciální výroční vstupenka za 220 korun, s níž se mohou návštěvníci podívat jak na výstavu v paláci Kinských, tak do všech stálých expozic s více jak dvěma desítkami současných děl.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 2. 2016
27.4.
26.8.
Hynek Martinec: Cesta na Island

Hynek Martinec: Cesta na Island

Praha 1, Praha
1.1.
31.10.
Výstavní projekt Založeno 1918

Výstavní projekt Založeno 1918

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí