Úvod > Aktivity & akce > Akce > Floristická soutěž Otvírání jara v Letňanech

Floristická soutěž Otvírání jara v Letňanech

Kdy 17. březen 2016 - 20. březen 2016 Výstavy
Floristická soutěž Otvírání jara 2016 proběhne 18. března 2016 v rámci 10. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, nábytku, techniky a veřejné zeleně – For Garden v Praze v termínu od 17. do 20. března 2016.
Floristická soutěž pro studenty zahradnických škol si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce především dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se zúčastní soutěže. Účast v soutěži a prezentace škol bude plně hrazena z projektu. Z loňské sondy vyplynulo, že školy se neúčastní dostatečného množství soutěží studentů, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a na úhradu materiálu.  

V letošním roce bude udělena, krom standardního vyhlášení pořadí, také Cena veletrhu For Garden 2016 a Cena OneHotBook. Všechny práce budou v neděli vydraženy ve prospěch neziskové organizace, která se soutěží úzce spolupracuje. Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností. Svoji účast potvrdili: Vlastimil Harapes, Marcela Březinová, Uršula Kluková, Pavlína Senič, Jana Chládková, Karya. Řada z nich se zúčastní nejen doprovodného programu a věřte, že se bude nač těšit, ale zúčastní se také autogramiády v rámci veletrhu.

Přední český florista Pavel Hruška je veřejnosti známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících porot významných soutěží floristů. Je zakladatelem a hlavním pořadatelem soutěže pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů s názvem Otvírání jara. V průběhu trvání veletrhu bude v rámci projektu propagována „Česká květina“. Uvedenou značkou označují pěstitelé své nejlepší produkty tradičních okrasných květin v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Ochrannou známku uděluje za jasně stanovených podmínek Svaz květinářů a floristů.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 3. 2016

Ubytování a restaurace v okolí