Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festivalové prohlídky během Pilsner Festu

Festivalové prohlídky během Pilsner Festu

Kdy 7. říjen 2017 10:00 - 21:00 Historické a vojenské akce
Nenechte si ujít během Pilsner Festu, vyjma skvělého hudebního doprovodu, jídla a piva Pilsner Urquell i příležitost navštívit speciální prohlídky v pivovaru.
Festivalová prohlídka Pilsner Urquell
Pouze v tento den bude zpřístupněn speciální festivalový prohlídkový okruh, během kterého prvně nahlédnete do elektrocentrály. Zde se dozvíte o Františku Spalkovi, jež se vepsal do historie pivovaru tím, že umožnil pivovaru nezávislost na dodávkách vody a elektřiny. Dále s průvodcem navštívíte bednárnu Plzeňského Prazdroje, jež bývá zpřístupněna široké veřejnosti pouze v tento den a připomene již téměř zapomenuté tradiční bednářské řemeslo. Neodmysliteným završením prohlídky budou pivovarské sklepy, kde ochutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell, čepovaného přímo z dubových ležáckých sudů.
 
Prohlídky se budou konat od 10.00 do 20.00 hodin, každých 15 minut. Vstupné 100 Kč
 
Festivalová prohlídka pivovaru Gambrinus
Novinkou v tomto roce je znovuotevření prohlídkové trasy Gambrinus. Dozvíte se tak zajímavosti z pohnuté historie pivovaru Gambrinus a dotknete se našich pečlivě vybraných surovin. Přímo ve výrobě poznáte varní proces piva a navštívíte i historické výrobní prostory pivovaru. Na závěr vám náš zkušený výčepní představí zásady správné péče o pivo a prohlídku zakončíte školou čepování a vydatnou degustaci piv Gambrinus.
 
Prohlídky se budou konat od 10.00 do 20.00 hodin, každou 1,5 hodinu. Vstupné 100 Kč
 
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj
Prohlídky v anglickém, německém a ruském jazyce. Vstupné: 200 Kč/ osoba. Délka prohlídky 80 minut.
 
Dále pro zahraniční návštěvníky je možné absolvovat i standardní prohlídkový okruh Pilsner Urquell, který je pouze zkrácen o návštěvu stáčírny. Poznáte suroviny, ze kterých se pivo Pilsner Urquell vaří již 175 let. Uvidíte srdce pivovaru – varny napříč stoletími a dozvíte se o důležitých profesích a lidech, jež vytvořily tento příběh piva. Závěrem prohlídky ochutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell v historických sklepech, čepované z ležáckých dubových sudů.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2017
5.7.
31.8.
Léto v Prazdroji 2018

Léto v Prazdroji 2018

Plzeň, Plzeňsko a Český les
4.5.
31.10.
Výstava Prazdroj před 100 lety a dnes

Výstava Prazdroj před 100 lety a dnes

Plzeň, Plzeňsko a Český les
16.6.
30.9.
Plzeňský cyklovlak 2018

Plzeňský cyklovlak 2018

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí