Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Spectaculare v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
6.2.
23.4.
+ Přidat foto

Festival Spectaculare v Praze

Kdy 6. únor 2018 - 23. duben 2018 Festivaly
Již popáté se do Prahy vrátí Festival Spectaculare, který si dává za cíl představovat to nejaktuálnější ze současné světové elektronické, ambientní, experimentální, vážné i jazzové hudby.
Festival Spectaculare, který do České republiky přiváží aktuální jména současné světové elektronické, ambientní a experimentální jazzové hudby ve spojení s projekcemi a vizuálním uměním, proběhne na řadě míst v Praze.

Pátý ročník Festivalu Spectaculare proběhne od 6. února do 23. dubna 2018. Mezi prvními zveřejněnými interprety je například legendární klavírista Nils Frahm, britský producent Max Cooper, multiinstrumentalista a hudební nomád Peter Broderick či britské jazzové trio Mammal Hands. V doprovodném programu nebudou opět chybět výstavy, filmové projekce či divadelní představení.

Festival Spectaculare přichystal na druhou polovinu března další sérii koncertů. Prvním z nich je v úterý 20. března showcase ambientního labelu Home Normal, který založil roku 2009 britský umělec Ian Hawgood. Od počátku se věnuje vydávání hlavně limitovaných fyzických nosičů na poli elektronicko-akustické ambientní i experimentální hudby. Značku představí společně s dánským projektem Ghost And Tape a britským producentem James Murray.

Losangeleský producent Jason Chung aka Nosaj Thing představí své aktuální album Parallels ve čtvrtek 22. března v prostoru Mono Fono. Na této své v pořadí čtvrté řadové desce spolupracoval s osobnostmi jako Zuri Marley, Kazu Makino (Blonde Redhead) či Steve Spacek a k aktuálnímu turné připravil také novou vizuální show. Jako support vystoupí projekt Two Pixels Above producentů Dleeb a Subject Lost.

Další festivalový večer proběhne 29. března v MeetFactory a nabídne showcase německého labelu Ki, který se už od roku 2009 zaměřuje zejména na klubovou ambientní hudbu s přesahy k jazzu i neo-soulu. Nabízí rozmanitou diskografii i hudebníků z celého světa, které spojuje cit pro zvukový detail, melancholii i euforii. Zahraje spolumajitel značky Christian Löffler a jeho poslední objevy loňského roku: projekty Aparde a Fejká. Mezi dalšími koncerty letošního Spectaculare nechybí audiovizuální show kanadské umělkyně Myriam Bleau (21.3., CAMP) či vernisáž výstavy Landscape (Pavel Karafiát, AidKid) ve středu 28.3. v CAMPu.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí