Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival ledových soch v Galerii Harfa 2016

Festival ledových soch v Galerii Harfa 2016

Kdy 6. únor 2016 - 7. únor 2016 Festivaly
Na střeše nákupní Galerie Harfa vyrostou opět ledové sochy, tentokrát na téma ledový večerníček. Nahlédněte do ledového království a na vlastní oči se přesvědčte o tom, jak se chladné kvádry pod rukama sochařů přeměňují v umělecká díla.
Festival ledových soch je největší akcí svého druhu pořádanou v České republice a na střeše nákupního centra Galerie Harfa se letos uskuteční už popáté. Fantazii se meze nekladou a je jen na umělcích, jak si s tématem poradí.

Připraven je i doprovodný program ve formě drobných soutěží pro děti. Návštěvníci se mohou zapojit do hlasování o nejkrásnější sochu, jejíž vítěz bude vyhlášen v neděli 7. února odpoledne. Zpříjemněte si víkendové nákupy návštěvou jedinečně výstavy. Ledové sochy si budete moci prohlédnout, dokud neroztají! Program nadchne malé i velké a probíhá oba víkendové dny vždy od 14 hodin.

Tato akce je největší událostí svého druhu pořádanou v České republice a v letošním roce oslaví první půlkulaté výročí. Každý z ročníků je věnován jednomu konkrétnímu tématu. Zatímco letos se bude jednat o populární postavičky z českých Večerníčků, loni jsme si zde mohli prohlédnout známé atlety vyvedené v ledu, v předcházejících letech pak sochy s tématikou zimních olympijských her, zvířata v polární zoo nebo portréty předních českých a zahraničních politiků.

Všechny sochy budou vznikat na střeše nákupního centra. Zde budou následně i vystaveny, dokud si s ledovou krásou neporadí jarní obleva. A na jaké pohádkové hrdiny se můžete těšit? Mnoho fanoušků si jistě získá populární duo z klobouku Bob a Bobek. Neméně obdivovatelů bude mít přerostlý mazlíček Maxipes Fík. Nechte se překvapit, zda mezi exponáty najdete i nestárnoucího Krtečka se svými kamarády. Do Galerie Harfa první únorový víkend z mechu a kapradí zavítají také Křemílek a Vochomůrka. Pozadu nezůstane ani Rákosníček a mnoho dalších...

Pokud máte svůj oblíbený Večerníček, rozhodně nezapomeňte pro svého favorita hlasovat v soutěži o nejkrásnější ledovou sochu.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 2. 2016
29.11.
8.1.
Pohádkové Vánoce v Harfě

Pohádkové Vánoce v Harfě

Praha 9, Praha
3.12.
31.3.
Kluziště v Galerii Harfa

Kluziště v Galerii Harfa

Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí