Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Janáček a Luhačovice 2017

Festival Janáček a Luhačovice 2017

Kdy 17. červenec 2017 - 21. červenec 2017 Festivaly
Festival Janáček a Luhačovice se zařadil mezi nejprestižnější hudební události v České republice, která se koná na počest tohoto hudebního génia.

Hudební Festival Janáček a Luhačovice založil v roce 1992 PhDr. Jaromír Dlouhý s myšlenkou nejen připomínat a šířit věhlas, ale zároveň vzdát čest světově uznávanému hudebnímu skladateli Leoši Janáčkovi, jenž nacházel ve zdejších lázních klid, odpočinek a inspiraci.

Termín festivalu je stanovený na druhou polovinu července a každoročně nabízí posluchačům zpravidla 5 koncertů, které jsou pořádány v Lázeňském divadle, Společenském domě, Kostele Svaté Rodiny nebo na Lázeňském náměstí.

Luhačovice jsou úzce spjaty se světově známým hudebním skladatelem Leošem Janáčkem a jeho opakovanými pobyty ve zdejších lázních, které představovaly i jeden z inspiračních zdrojů jeho tvorby.

Hlavní náplní hudebního festivalu je nabídnout hostům v krásném prostředí luhačovických lázní nezapomenutelné umělecké zážitky z řady koncertů, při kterých zazní nejen hudba světově proslulého skladatele Leoše Janáčka, ale také dalších významných komponistů v podání špičkových českých i zahraničních interpretů.

Souznění přírody, léčivých pramenů, barevné architektury Dušana Jurkoviče a povznášející hudby jistě přispěje k vašemu dokonalému odpočinku a naplní vás klidem a pohodou.

Dramaturgie nabídne koncerty s excelentním houslistou I. Ženatým a Filharmonií Bohuslava Martinů, skvělého Petrof Piana Tria s uvedením premiérové skladby M. Štědroně, švýcarské sopranistky českého původu M. Jankové za doprovodu I. Kahánka a Ensemble Flair, znamenité varhanice K. Chrobokové s komorním orchestrem a scénické provedení Griegovy Haugtussy a Janáčkova Zápisníku zmizelého s mezzosopranistkou arménského původu působící v Ženevě J. Galstian a proslulého tenoristy A. Brisceina.

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 12. 2016
1.11.
28.2.
Zimní Kovozoo

Zimní Kovozoo

Staré Město, Východní Morava
3.6.
31.12.
Otomar Oliva na Velehradě

Otomar Oliva na Velehradě

Velehrad, Východní Morava
6.12.
28.2.
Petr Zatloukal - výstava fotografií

Petr Zatloukal - výstava fotografií

Holešov, Východní Morava
26.5.
3.6.
Zlín Film Festival 2017

Zlín Film Festival 2017

Zlín, Východní Morava
Aloiska - nejstarší luhačovický pramen

Aloiska - nejstarší luhačovický pramen

Luhačovice, Východní Morava
Hotel Lužná v Luhačovicích

Hotel Lužná v Luhačovicích

Luhačovice, Východní Morava
Lázeňský hotel Palace v Luhačovicích

Lázeňský hotel Palace v Luhačovicích

Luhačovice, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí