Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival hudebního divadla Opera 2017

Festival hudebního divadla Opera 2017

Kdy 13. září 2017 - 5. listopad 2017 Hudební a divadelní akce
13. ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2017 se uskuteční ve dnech 13. září – 5. listopadu 2017. Těšíme se na vás, tentokráte po dohodě s Národním divadlem v podzimním termínu!
Svátek operního umění pořádá již tradičně Jednota hudebního divadla ve spolupráci s Národním divadlem, za podpory Ministerstva kultury České republiky, Hlavního města Prahy a všech zúčastněných divadel.

Festival hudebního divadla OPERA je jediná periodická přehlídka reprezentativních inscenací všech českých a moravských profesionálních operních souborů. Od roku 2015 se ho navíc účastní všechny tři slovenské profesionální soubory.

Koná se od roku 1993 každý druhý rok na prestižních pražských scénách (především historická budova Národního divadla, Stavovské divadlo, Státní opera Praha). Pravidelně konfrontuje směřování i úroveň jednotlivých souborů a rozšiřuje operní nabídku v Praze – nabízí tituly, které se v Praze nehrály po několik desetiletí (nebo dokonce vůbec), i jiný pohled na tituly, které jsou v současné době na repertoáru pražských divadel. V neposlední řadě festival představuje také pozoruhodné osobnosti (režiséry, dirigenty, pěvce a další umělce), které působí na oblastních operních scénách.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 9. 2017

Ubytování a restaurace v okolí