Úvod > Aktivity & akce > Akce > Biofarma Sasov - Farmářské slavnosti 2015 pokračují na Vysočině

Biofarma Sasov - Farmářské slavnosti 2015 pokračují na Vysočině

Kdy 18. červenec 2015 10:00 - 16:00 Akce pro děti
Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Letos připravilo Ministerstvo zemědělství již 5. ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na propagaci českého zemědělství, venkova a regionálních potravin.
Návštěvníci si budou moci prohlédnout unikátní rodinový chov přeštického černostrakatého prasete. Přístupný bude také sad nebo stany (sasovské bloby) a pyramidy, v nichž pašíci odpočívají. Bez zajímavosti jistě nebude ani prohlídka bioplynové stanice či pastevního chovu masného skotu plemene Charolais a dalších. Zážitkem bude jistě i procházka vzrostlým porostem konopí setého či návštěva faremní masné výrobny.

Je připravena spousta her a kvízů o farmaření a chybět nebude ani tradiční farmářský trh s lokálními potravinami, kuchařská show s potravinami, které se pyšní známkou kvality Klasa, a mnoho dalšího. Na své si přijdou i dospělí návštěvníci, kteří si mohou vyzkoušet své dovednosti na simulátoru dojení krávy či jízdy na býkovi. K poslechu bude hrát country kapela Stetson.

Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov, chce hlavně dětem ukázat určitě zajímavější možnost trávení volného času, než v obchodních centrech nebo u počítačů.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2015
27.9.
26.11.
Putování za předky

Putování za předky

Jihlava, Vysočina
27.9.
19.11.
Slabikáře celého světa

Slabikáře celého světa

Jihlava, Vysočina
13.10.
12.11.
125 let Muzea Vysočiny Jihlava

125 let Muzea Vysočiny Jihlava

Jihlava, Vysočina
8.9.
19.11.
Baroko

Baroko

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí