Úvod > Aktivity & akce > Akce > Expozice Mraveniště ve Sladovně

Expozice Mraveniště ve Sladovně

Kdy 12. květen 2017 - 31. prosinec 2017 Akce pro děti
Do písecké Sladovny se nastálo vrátila interaktivní výstava Mraveniště. Expozice nemá charakter interiérového hřiště jako prolézačka, ale slouží hlavně jako edukační a interaktivní projekt. Hrou na mraveniště si děti osvojí mnoho informací z biologie.
Výstava dětem umožňuje okusit mravenčí život na vlastní kůži. Při vstupu do mraveniště si nasadí tykadla a křidýlka, a vydají se do labyrintu nejrůznějších prolézaček, chodeb a komůrek, kde zažijí ta pravá mravenčí dobrodružství. V barevném a tajemném labyrintu navštíví například komůrku pro včelí matku i tu, kde jsou včelí vajíčka.
 
Jádro výstavy zůstane pro další roky stejné, jen budou postupně přidávána například další okruhy nebo navazující atrakce, takže stálá expozice bude stále něčím nová. Vedení galerie se rozhodlo již potřetí navázat na tento nejúspěšnější projekt v dějinách Sladovny. Poprvé zde bylo Mraveniště v roce 2013, po úspěchu v obnovené podobě i v roce 2015. Během předchozích expozic ho navštívily desítky tisíc návštěvníků, hlavně dětí.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2017
1.7.
31.8.
Letní sezóna v Prácheňském muzeu

Letní sezóna v Prácheňském muzeu

Písek, Jižní Čechy
1.5.
30.9.
Otevřené brány píseckých kostelů 2018

Otevřené brány píseckých kostelů 2018

Písek, Jižní Čechy
13.10.
14.10.
Oslavy vyhlášení republiky v Písku

Oslavy vyhlášení republiky v Písku

Písek, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí