Úvod > Aktivity & akce > Akce > Expozice Baroko a jeho svět v Mariánské Týnici

Expozice Baroko a jeho svět v Mariánské Týnici

Kdy 1. leden 2017 - 31. prosinec 2017 Výstavy
V Mariánské Týnici naleznete expozici zaměřenou na tvorbu Jana Blažeje Santiniho Aichla v západních Čechách. Odkaz architekta Jana Blažeje Santiniho (1677-1723) představuje jedinečný soubor barokních staveb výrazně ovlivňujících tvář české a moravské krajiny.
Západočeský okruh jeho tvorby vznikl díky kladrubskému a plaskému klášteru, z nichž vyzařovala do kraje tvůrčí umělecká a duchovní síla. Nová expozice „Baroko a jeho svět“ je zaměřená na odkaz doby, která výrazným způsobem poznamenala jak českou krajinu dominantami jedinečných staveb, tak duši lidí, kteří dokázali vnímat díky umění, hudbě a literatuře duchovní hodnoty a kulturní tradice.

Představuje především architekturu Jana Blažeje Santiniho a její odkaz na Plzeňsku, zvláště pak na území někdejšího plaského kláštera formou modelů a bohatou ikonografií. Setkání s barokními stavbami doplňuje též obraz českých zemí v díle Mauritia Vogta (1668-1730), řeholníka plaského kláštera, kartografa, historika a hudebníka, spjatého životem s Mariánskou Týnicí.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 1. 2017
22.8.
28.10.
Severský beat

Severský beat

Kralovice, Plzeňsko a Český les
31.8.
30.9.
Jana Vacková a Marie Němejcová

Jana Vacková a Marie Němejcová

Manětín, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí