Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dvořákova Praha 2017

Dvořákova Praha 2017

Kdy 7. září 2017 - 23. září 2017 Festivaly
Jubilejní desátý ročník festivalu vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi. Mezi 7. a 23. zářím uvítá přední orchestry a sólisty z domova i špičková tělesa a renomované hudebníky ze zahraničí.
Festival Dvořákova Praha, který letos po desáté vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi, uvítá mezi 7. a 23. zářím přední orchestry a sólisty z domova i špičková tělesa a renomované hudebníky ze zahraničí.

Vedle známých i méně hraných děl Antonína Dvořáka zazní hudba dalších autorů napříč staletími. Vystoupí pěvecké hvězdy, které spojuje Metropolitní opera a další prestižní scény, jako Kristine Opolais, Piotr Beczala, René Pape, Michael Spyres, Adam Plachetka či Jan Martiník.

Ze světových orchestrů se představí London Philharmonic Orchestra pod taktovkou šéfdirigenta Vladimira Jurowského, Essenští filharmonikové vedení Tomášem Netopilem, který se za dirigentský pult postaví i před Vídeňské symfoniky během závěrečného koncertu. Mimořádné bude setkání s dirigentem Ingo Metzmacherem a Gustav Mahler Jugendorchesterem, k nimž se připojí špičkový francouzský klavírista Jean-Yves Thibaudet. V programu nechybí rezidenční orchestr Česká filharmonie s dirigentem Jiřím Bělohlávkem či PKF - Prague Philharmonia a také přední vokální tělesa Pražský filharmonický sbor a Český filharmonický sbor Brno. Poprvé bude letos představen mezinárodní Festivalový orchestr Dvořákovy Prahy.

Letošní ročník Dvořákovy Prahy upozorňuje na české hudebníky, kteří se – podobně jako svého času Antonín Dvořák – úspěšně prosazují ve světě. Tento záměr naplňuje i komorní řada festivalu, jejíž dramaturgie se zhostil s energií sobě vlastní Radek Baborák. Na festivalu se představí hned ve třech rolích: jako kurátor, brilantní hráč na lesní roh světového formátu, ale i dirigent a spiritus agens komorní řady, festivalu uvnitř festivalu. Díky mimořádnému respektu, který Radek Baborák požívá na mezinárodních pódiích, v prestižních orchestrech a mezi hudebníky, bude komorní řada Dvořákovy Prahy opět nevídanou přehlídkou špičkových osobností i nejúspěšnějších českých hudebníků působících v renomovaných světových orchestrech. Stějně vysoké nároky jsou kladeny na hudebníky, kteří se letos premiérově setkají ve Festivalovém orchestru Dvořákovy Prahy.

Mezinárodnímu renomé se těší také náš vynikající klavírista a pedagog Ivan Klánský, kterému bude patřit letošní recitálový večer. Druhá festivalová sobota je tradičně věnována dopolednímu dvořákovskému matiné, v němž zazní Novosvětská v historicky poučené a velmi neobvyklé interpretaci souboru Musica Florea Marka Štryncla, a odpolednímu Rodinnému dni. Po stopách Antonína Dvořáka sleduje letos mistrovu moravskou stopu a zve na výlet do Kroměříže.

Hlavním dějištěm festivalu je pražské Rudolfinum, speciální koncerty se pak konají v Anežském klášteře.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2017
1.1.
31.12.
Výstava Na film! 2

Výstava Na film! 2

Praha, Praha
20.9.
19.11.
Ellen von Unwerth: Wild Wild West

Ellen von Unwerth: Wild Wild West

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí