Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dvořákova Praha 2018

Dvořákova Praha 2018

Kdy 7. září 2018 - 21. září 2018 Festivaly
11. ročník festivalu vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi. Mezi 7. a 21. zářím uvítá přední orchestry a sólisty z domova i špičková tělesa a renomované hudebníky ze zahraničí.
Festival Dvořákova Praha uvítá mezi 7. a 21. zářím přední orchestry a sólisty z domova i špičková tělesa a renomované hudebníky ze zahraničí.

Vedle známých i méně hraných děl Antonína Dvořáka zazní hudba dalších autorů napříč staletími. Vystoupí pěvecké hvězdy, které spojuje Metropolitní opera a další prestižní scény, jako Kristine Opolais, Piotr Beczala, René Pape, Michael Spyres, Adam Plachetka či Jan Martiník.

Dvořákova Praha je festival mladý, přesto dnes patří mezi dva divácky nejnavštěvovanější festivaly svého druhu v České republice. V letech 2008 – 2016 uvedl celkem 170 koncertů a jeho koncertními sály prošlo více než 125 000 návštěvníků.

Od prvopočátku je hlavní myšlenkou mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha propagace dobrého jména české kultury prostřednictvím odkazu díla Antonína Dvořáka, jeho současníků a žáků. A protože jediným měřítkem festivalu je kvalita, setkávají se na pódiích Dvořákovy Prahy jen špičkoví sólisté, dirigenti, mezinárodně nejuznávanější orchestry a komorní soubory, které představují mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů. Těžiště jeho programu přitom spočívá v klasicko-romantické hudbě s vybočeními ke klasicismu na straně jedné a nezpochybnitelné a časem prověřené hudbě 20. století, ve výjimečných případech 21. století, na straně druhé.

Hlavním dějištěm festivalu je pražské Rudolfinum, speciální koncerty se pak konají v Anežském klášteře.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí