Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dny evropského dědictví 2017

Dny evropského dědictví 2017

Kdy 9. září 2017 - 19. září 2017 Společenské akce
Druhý zářijový týden se pravidelně v České republice konají Dny evropského dědictví (EHD). Využijte jedinečnou možnost navštívit zajímavé památky, které jsou jindy nepřístupné! Dny evropského dědictví proběhnou v roce 2017 ve dnech 9. - 17. září. Pořadatelem Národního zahájení bude město Chrudim.
Dny evropského dědictví se konají každý rok v září. Jejich cílem je zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů tj. architektonické, archeologické, sakrální, technické, dále také muzea, galerie a knihovny a i další prostory, v nichž jsou uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví.

Nejvíc akcí a dnů otevřených dveří probíhá o víkendu, ale během všedních dnů máte možnost nahlédnout do míst, která bývají zavřená právě o víkendech, a seznámit se třeba s procesem jejich záchrany a obnovy. Především bude možné navštívit také ty památky, které nebývají veřejnosti přístupné vůbec nebo pouze příležitostně. Například neveřejné interiéry radnic, soudů, církevních institucí, škol, obytných domů atd.

V souvislosti se Dny evropského dědictví jsou pořádány nejrůznější doprovodné akce - přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy. V objektech, které jsou běžně přístupné veřejnosti a je v nich vybíráno vstupné, bývá v tyto dny nabízen speciální program (například zvláštní prohlídková trasa, koncert, výstava atp.). Desítky měst a obcí připravují komponované programy pro své občany i turisty. V rámci EHD je obdobným způsobem kladen důraz také na zpřístupnění movitého kulturního dědictví. Jednotlivé země i města vyhlašují svá národní témata.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 4. 2017

Ubytování a restaurace v okolí