Úvod > Aktivity & akce > Akce > Diskuse na téma - Za naši a vaši svobodu: Havel a Litva

Diskuse na téma - Za naši a vaši svobodu: Havel a Litva

Kdy 14. březen 2016 18:00 - 20:00 Společenské akce
11. března 1990 byla obnovena litevská nezávislost. Uplynulo tedy čtvrt století od doby, kdy svoboda a demokracie změnily osudy společností tehdejšího Československa i Litvy.
V případě Litvy si přechod k nezávislému státu vyžádal cenu lidských životů, obětovaných při útoku sovětských sil 13. ledna 1991 u Vilniuské televizní věže.

25 let po těchto událostech platí pořád slova Václava Havla, že máme před sebou nejdůležitější úkol naší historie: „aby už nikdy nemohli ti velcí a mocní rozhodovat o osudu těch malých a méně mocných.“ (z projevu na Vilniuské univerzitě, 1996)

Diskutovat budou přímí účastníci tehdejšího politického a občanského dění Alexandr Vondra (CEVRO Institut), Almis Grybauskas (Masarykova Univerzita) také odborníci na baltský region Luboš Švec a Pavel Štoll (Univerzita Karlova), a velvyslanec Litevské republiky v Praze J. E. Edvilas Raudonikis. Moderuje Michael Žantovský.

Akce se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím Litevské republiky a Institutem mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 2. 2016
1.4.
30.6.
Hodinové babičky - hlídání dětí

Hodinové babičky - hlídání dětí

Praha 1, Praha
24.6.
25.6.
Barbora Swinx Boys

Barbora Swinx Boys

Praha 1, Praha
2.5.
30.6.
Jarní exkurze do světa vědy

Jarní exkurze do světa vědy

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí