Úvod > Aktivity & akce > Akce > Diskuse na téma - Za naši a vaši svobodu: Havel a Litva

Diskuse na téma - Za naši a vaši svobodu: Havel a Litva

Kdy 14. březen 2016 18:00 - 20:00 Společenské akce
11. března 1990 byla obnovena litevská nezávislost. Uplynulo tedy čtvrt století od doby, kdy svoboda a demokracie změnily osudy společností tehdejšího Československa i Litvy.
V případě Litvy si přechod k nezávislému státu vyžádal cenu lidských životů, obětovaných při útoku sovětských sil 13. ledna 1991 u Vilniuské televizní věže.

25 let po těchto událostech platí pořád slova Václava Havla, že máme před sebou nejdůležitější úkol naší historie: „aby už nikdy nemohli ti velcí a mocní rozhodovat o osudu těch malých a méně mocných.“ (z projevu na Vilniuské univerzitě, 1996)

Diskutovat budou přímí účastníci tehdejšího politického a občanského dění Alexandr Vondra (CEVRO Institut), Almis Grybauskas (Masarykova Univerzita) také odborníci na baltský region Luboš Švec a Pavel Štoll (Univerzita Karlova), a velvyslanec Litevské republiky v Praze J. E. Edvilas Raudonikis. Moderuje Michael Žantovský.

Akce se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím Litevské republiky a Institutem mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 2. 2016
1.1.
31.3.
Výstava Na film! 2

Výstava Na film! 2

Praha, Praha
8.12.
1.9.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
17.11.
17.5.
Výstava fotografií Hanzelky a Zikmunda

Výstava fotografií Hanzelky a Zikmunda

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí