Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velikonoce v muzeu hlavního města Prahy - soutěž o nejhezčí kraslici

Velikonoce v muzeu hlavního města Prahy - soutěž o nejhezčí kraslici

Kdy 16. březen 2018 - 3. duben 2018 Společenské akce
Muzeum hlavního města Prahy pořádá v rámci projektu Pražské hravé Velikonoce jubilejní 10. ročník Soutěže o nejhezčí kraslici, zhotovenou technikami a vzory vycházejícími z tradice udržované na území Čech a Moravy. Vítězné kraslice budou vystaveny v hlavní budově muzea od 16. 3. do 3. 4. 2018.

Soutěž o nejhezčí kraslici vyhlašuje Muzeum hl. m. Prahy letos již podesáté. Soutěž i následná výstava mají podpořit zájem žáků základních škol a nižších ročníků středních škol, ale i široké veřejnosti o tradiční českou lidovou kulturu a aktivně se podílet na jejím poznávání.

Odborná porota složená z mistrů lidové umělecké výroby, pedagogů a dalších odborníků hodnotila každou soutěžní kategorii zvlášť a kladla důraz především na řemeslné zpracování a dodržení tradiční techniky a barevnosti.

Pro vítěze soutěže jsou připraveny věcné ceny, které budou předány na slavnostní vernisáži výstavy Pražské hravé Velikonoce 16. 3. 2018 v 15:00 hodin. Vítězné kraslice budou vystaveny v hlavní budově Muzea hl. m. Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8 do 3. 4. 2018.

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí