Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den s historickými letadly v Kolíně

Den s historickými letadly v Kolíně

Kdy 7. říjen 2017 14:00 - 16:00 Sportovní akce
V sobotu 7. 10. 2017 se od 14 hodin na Letišti Kolín uskuteční Den s historickými letadly. Odpoledne, od 14. hodiny je pro vás připraven program plný létání, vábavy a zajímavé techniky. Nebude chybět občersvení a k vidění bude i špičková akrobacie.
Účastníci se kromě legendárních letounů, včetně prvoválečných dvouplošníků na zemi i ve vzduchu, budou moci setkat také s válečnými veterány druhé světové války – stíhacím pilotem Emilem Bočkem, který lítal v RAF, či bojovníkem z východní fronty, příslušníkem 1. československého armádního sboru Václavem Kuchynkou.

Něco pro milovníky historické letecké techniky
Z Mladé Boleslavi k nám dorazí celá skvadra těch nejzajímavějších letadel. Představí vám je aviatici Jaroslav Jelínek s Janem Hamáčkem, oba znalci válečných a meziválečných strojů.

Skupinová akrobacie jako zlatý hřeb dne
Od půl třetí je připravena skutečná podívaná: skupinová letecká akrobacie Jiřího Vepřka a Petra Handlíka na dvouplošnících Casa 1-131E Jungmann, letadlech vycházejících ze strojů německé Luftwaffe z roku 1935.

Vítěz slosování se proletí letadlem
Z těch, kteří pro příjezdu nezapomenou vyplnit slosovací kartičku, bude okolo půl čtvrte vysolován šťastlivec, který získá let jedním ze strojů.

Vezměte s sebou i děti
Na letišti bude dále volně přístupná vojenská technika a pro návštěvníky je připravena limonáda zdarma. Vaše děti budou mít o zábavu postaráno.
 

Program

14:00: Zahájení akce příletem letadel

14:30 – 14-40: Skupinová akrobacie Jiří Vepřek, Petr Handlík (D-EELE + OE-CGH)

14:40 – 14-50: Letecká akrobacie Jiří Vepřek (D-EELE)

15:30: Slosování soutěže o let

16:00: Odlet letadel

 

Jak na letiště

Letiště Kolín se nachází zhruba 2 km jižně od města Kolín ve Středočeském kraji, asi 60 km východně od Prahy. Přes město se k nám dostanete kolem kolínské nemocnice směrem na Uhlířské Janovice po silnici č. 9. Z opačného směru od jihu přijedete přímo k letišti před Kolínem.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2017
9.9.
16.9.
Výstava

Výstava "Mezi kmeny a státem"

Kolín, Střední Čechy
1.4.
30.11.
Poslední místo člověka

Poslední místo člověka

Kutná Hora, Střední Čechy
1.4.
8.12.
Ať žije 1. republika!

Ať žije 1. republika!

Kutná Hora, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí