Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den požární bezpečnosti v Jihočeském kraji 2017

Den požární bezpečnosti v Jihočeském kraji 2017

Kdy 13. říjen 2017 Akce pro děti
Pátek třináctého se v Jihočeském kraji v rámci celorepublikové akce Den požární bezpečnosti otevřou brány hasičských stanic v Českých Budějovicích, Prachaticích a Kaplici.
Vyhlášené datum není náhodné. Každoročně se jedná o pátek, na nějž připadá 13. den v měsíci. Proč Den požární bezpečnosti? Cílem je překonat vlastní pověrčivost a zamyslet se nad tím, jak se pověrečné smůly jednou pro vždy zbavit.

Hlavním letošním tématem Dne požární bezpečnosti je Bezpečné provozování komínů a tepelných spotřebičů. Je to téma pro říjen více než aktuální, jelikož začíná topná sezóna a je dobré vědět, co všech lze udělat pro vlastní bezpečnost, bezpečnost vašich domů a bytů.

Za loňskou topnou sezónu (od 1. října 2016 do 31. března 2017) evidují jihočeští hasiči ve statistikách celkem 546 požárů. Z tohoto počtu je 30 % požárů bytů, domů či chat. A téměř polovinu požárů obytných domů, domácností a chat způsobily špatné komíny či tepelné spotřebiče. Škoda, která špatnými komíny a tepelnými spotřebiči vznikla, činí téměř 4 milióny korun.

V rámci Dne požární bezpečnosti Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje otevře své brány pro širokou veřejnost v pátek 13. října na stanicích v Prachaticích a Kaplici, na stanici v Českých Budějovicích se budou číst hasičské pohádky a zároveň hasiči půjdou s hasičskými pohádkami do škol na Českobudějovicku, Českokrumlovsku, Písecku a Prachaticku. Jde o celodenní událost.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 10. 2017
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
2.11.
31.3.
Zimní prohlídky Hradního muzea Český Krumlov

Zimní prohlídky Hradního muzea Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zlatý Kříž v Kaplici

Hotel Zlatý Kříž v Kaplici

Kaplice, Jižní Čechy
Wellness hotel Corona

Wellness hotel Corona

Kaplice, Jižní Čechy