Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den požární bezpečnosti v Jihočeském kraji 2017

Den požární bezpečnosti v Jihočeském kraji 2017

Kdy 13. říjen 2017 Akce pro děti
Pátek třináctého se v Jihočeském kraji v rámci celorepublikové akce Den požární bezpečnosti otevřou brány hasičských stanic v Českých Budějovicích, Prachaticích a Kaplici.
Vyhlášené datum není náhodné. Každoročně se jedná o pátek, na nějž připadá 13. den v měsíci. Proč Den požární bezpečnosti? Cílem je překonat vlastní pověrčivost a zamyslet se nad tím, jak se pověrečné smůly jednou pro vždy zbavit.

Hlavním letošním tématem Dne požární bezpečnosti je Bezpečné provozování komínů a tepelných spotřebičů. Je to téma pro říjen více než aktuální, jelikož začíná topná sezóna a je dobré vědět, co všech lze udělat pro vlastní bezpečnost, bezpečnost vašich domů a bytů.

Za loňskou topnou sezónu (od 1. října 2016 do 31. března 2017) evidují jihočeští hasiči ve statistikách celkem 546 požárů. Z tohoto počtu je 30 % požárů bytů, domů či chat. A téměř polovinu požárů obytných domů, domácností a chat způsobily špatné komíny či tepelné spotřebiče. Škoda, která špatnými komíny a tepelnými spotřebiči vznikla, činí téměř 4 milióny korun.

V rámci Dne požární bezpečnosti Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje otevře své brány pro širokou veřejnost v pátek 13. října na stanicích v Prachaticích a Kaplici, na stanici v Českých Budějovicích se budou číst hasičské pohádky a zároveň hasiči půjdou s hasičskými pohádkami do škol na Českobudějovicku, Českokrumlovsku, Písecku a Prachaticku. Jde o celodenní událost.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 10. 2017
1.4.
31.10.
Střípky z diplomatických cest na zámku Český Krumlov

Střípky z diplomatických cest na zámku Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy
2.6.
31.10.
Buquoyský palác ve službách diplomacie

Buquoyský palác ve službách diplomacie

Nové Hrady, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zlatý Kříž v Kaplici

Hotel Zlatý Kříž v Kaplici

Kaplice, Jižní Čechy
Wellness hotel Corona

Wellness hotel Corona

Kaplice, Jižní Čechy