Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den otevřených dveří Lichtenštejnského paláce

Den otevřených dveří Lichtenštejnského paláce

Kdy 8. květen 2017 Společenské akce
Úřad vlády ČR zpřístupní veřejnosti Lichtenštejnský palác na Kampě u příležitosti 72. výročí konce 2. světové války. Jeden z nejkrásnějších a nejrozsáhlejších pražských paláců v současné době používá Úřad vlády ČR k reprezentačním účelům.
První zmínka o stavbě na místě Lichtenštejnského paláce se datuje k roku 1555, kdy maltézský velkopřevor předává pozemek na břehu Vltavy Jiříkovi Velikovi ze Šonova. V 18. století změnil palác několikrát majitele. Za 24 000 zlatých prodal roku 1726 Jan František hrabě z Kaiserštejna palazzetto i se zahradou Ferdinandu Adamu Kustošovi ze Zubřího. Palác tehdy obsahoval osmnáct panských pokojů, dalších sedm pokojů pro služebnictvo a tři stáje pro dvaadvacet koní. Od roku 1897 patřil palác Obci pražské, která ho využívala k různým úředním účelům, přičemž provedla řadu úprav. V letech 1941-1942 byla odstraněna ohradní zeď zahrady, která se po druhé světové válce proměnila ve veřejný park.

V současné době používá Lichtenštejnský palác česká vláda k reprezentačním účelům. Prohlídky Lichtenštejnského paláce budou probíhat v čase od 10.00 do 16.00 hodin.

Zájemci o prohlídku se mohou těšit na interiér paláce, který v současnosti slouží k pořádání konferencí, protokolárních akcí a v neposlední řadě jako prostor určený státním delegacím a návštěvám. V objektu pobýval například španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko. V roce 2006 zde také pobýval ruský prezident Vladimír Putin.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 3. 2017
4.3.
23.4.
Josef Hampl v Museu Kampa

Josef Hampl v Museu Kampa

Praha 1, Praha
28.1.
23.4.
Výstava Příliš mnoho zubů

Výstava Příliš mnoho zubů

Praha 1, Praha
22.11.
31.3.
Zimní plavby Pražskými Benátkami

Zimní plavby Pražskými Benátkami

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí