Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dělat les - výstava v Národním zemědělském muzeu

Dělat les - výstava v Národním zemědělském muzeu

Kdy 19. září 2017 9:00 - 31. leden 2018 17:00 Výstavy
Výstava vychází ze současného stavu lesního hospodářství a odráží kulturní chápání lesa. Fotografie představují les z pohledu lidských hodnot a zpochybňuji neslučitelnost kultury s přírodou či umění s průmyslem.
Od středy 19. září bude v Národním zemědělském muzeu v Praze otevřena výstava s názvem Dělat les, která představí hlavní momenty lesní výroby, péče o les a těžby. Fotografie vznikaly po dobu jednoho roku a zachycují významné momenty od pěstování, kácení stromu až po přerod v materiál dřeva.

Les nevzniká sám od sebe, ale rukou člověka, který na začátku pečuje o sazenice a pravidelně kontroluje jejich růst, poté brání mladé stromky proti okusu, dbá na dostatek prostoru, připravuje ty nejvzrostlejší k pokácení, zajišťuje těžu a dohlíží na zpracování dřeva.

Důrazem na činnosti, které ovlivňují funkci lesů, se otevírá debata nad charakterem lidského zásahu s nadějí ve společenskou zodpovědnost a dlouhodobou koncepci lesního hospodářství, která zachová komplexní význam lesa v přírodním i kulturním kontextu.

Expozici doplňuje bohatý doprovodný program v Národním zemědělském muzeu – přednášky, lektorské programy s lesnickou pedagogikou a diskuzní fóra.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 9. 2017

Ubytování a restaurace v okolí