Úvod > Aktivity & akce > Akce > Czech Truck Prix 2016 - Autodrom Most

Czech Truck Prix 2016 - Autodrom Most

Kdy 2. září 2016 - 4. září 2016 Sportovní akce
Největším závodním strojům na světě bude patřit autodrom v Mostě. Nenechte si ujít velkolepý závod Czech Truck Prix s doprovodným adrenalinovým programem a zábavou pro děti.

Nejsledovanějším, nejatraktivnějším a nejnavštěvovanějším podnikem sezony na mosteckém autodromu jsou tradičně závody evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) Czech Truck Prix. 
 
Novinkou je jednotné vstupné do celého areálu (jak na divácký svah, tak do paddocku).  Na každý den, tedy na sobotu i na neděli, činí vždy 490 korun. Vstupenka zahrnuje také Grid walk, což je přístup na startovní rošt těsně před zahájením samotného závodu.
 
Doprovodný program je připravený na sobotu a neděli. Zóna Fan Village bude pro fanoušky premiérově přímo v paddocku, kde mají zázemí závodní týmy. Diváci okusí atmosféru přípravy před jednotlivými závody z bezprostřední blízkosti. Program zahrnuje rozhovory, autogramiádu a focení jezdců, hudbu, občerstvení, soutěže o ceny a možnost sázení na výsledky jednotlivých závodů.
 
Doprovodný program na závodní dráze nabídne průlet letadla s ukázkou akrobatických prvků, grid walk, adrenalinové activity, krátký závod na cílové rovince s vybranými závodními speciály různých druhů a typů.
 
Připravena bude show nejlepšího českého stunt ridera – kaskadéra na motocyklu Martina Krátkého. Divákům nabídne adrenalinovou podívanou, která jako by popírala gravitační zákon. Martin je šampionem republiky z let 2012, 2013, 2014 a 2015 a vicemistrem světa z roku 2014. Letos v lednu vyhrál soutěž o nejlepší trik s motocyklem v italské Veroně.
 
Součástí doprovodného programu je nabídka taxijízd na zhruba dvoukilometrovém malém závodním okruhu za cenu od 700 korun. Zájemci mohou vybrané vozy také sami řídit.  Vedle sport taxi, rally taxi a drift taxi (jízda bokem s vůní spálených pneumatik) se zopakuje i v letošním roce populární offroad taxi na přírodní dráze v areálu autodromu v terénním voze Jeep a bojovém voze pěchoty (BVP).
 
Centrem race zóny bude nově vybudované zázemí s výstavními plochami Auto Gallery. Návštěvníci si zde budou moci zakoupit taxijízdy, reklamní předměty, zhlédnout vystavené závodní speciály a u příležitosti 33. výročí zprovoznění areálu autodromu také výstavu historických plakátů z archivu společnosti AUTODROM MOST. Mohou se zúčastnit autogramiády jezdců seriálu ETRC, zdarma si mohou vyzkoušet řidičské umění na závodním simulátoru.
 
Centrem zábavního programu pro nejmenší návštěvníky bude dětské dopravní hřiště. Součástí tohoto programu bude i BESIP TEAM, certifikovaný tým profesionálů v oblasti bezpečnosti silniční dopravy. K vyzkoušení bude mimo jiné simulátor nárazu v rychlosti 30km/hod. Zapůjčit si je možné zdarma kola, koloběžky, odrážedla a přilby. Kromě hřiště se semafory jsou k dispozici i certifikované prolézačky, skluzavka, skákací hrad Racing a fotbalové minihřiště s brankami. Děti dostanou reflexní reklamní předměty. V případě zájmu rodičů se jejich potomků ujmou za poplatek vyškolené pracovnice. Součástí dětského programu jsou i soutěže o ceny, výtvarný koutek či malování na obličej.
 
Ve spolupráci s Autoklubem ČR je pro děti do deseti let připravena jezdecká akademie na improvizované miniaturní dráze na malém parkovišti v sousedství motokárové dráhy. K dispozici bude deset malých motokár, kombinézy a helmy.

Technické údaje tratě

 • délka tratě: 4219 m 
 • šířka závodní tratě: 12 - 15 m 
 • nejdelší rovina 792 m 
 • nejkratší rovina 150 m 
 • počet zatáček: 21 z toho 12 pravých a 9 levých 
 • převýšení: 12,04 m 
 • max. stoupání: + 2,8% 
 • max. klesání: -3,2% 
 • stoupání od startu: + 0,43% 
 • směr jízdy: ve směru hodinových ručiček 
 • pole position: vlevo


Traťové rekordy

truck 

2:01,340 min. (prům. 125.173) 
David VRŠECKÝ (CZ) 
Freightliner 
31.8. 2008

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2016
26.10.
30.10.
Podzimní pobyt pro děti na farmě plné zvířátek

Podzimní pobyt pro děti na farmě plné zvířátek

Braňany, Severozápadní Čechy
16.12.
Jakub Jan Ryba Česká Mše Vánoční

Jakub Jan Ryba Česká Mše Vánoční

Most, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte Mostecký kahan

Ochutnejte Mostecký kahan

Most, Severozápadní Čechy
Hotel Kapitol Most

Hotel Kapitol Most

Most, Severozápadní Čechy