Úvod > Aktivity & akce > Akce > Český varhanní festival 2017

Český varhanní festival 2017

Kdy 2. červenec 2017 16:30 - 10. prosinec 2017 23:00 Hudební a divadelní akce
Od 2. července až do 10. prosince 2017 probíhá již 11. ročník Českého varhanního festivalu. Koncerty se konají v mnoha obcích a městech po celé České republice s cílem propagace historických varhan. Festival představuje varhany velké a slavné, ale i ty, o nichž se dozvídáme z odborné literatury.
Český varhanní festival založil v roce 2007 varhaník a dirigent Adam Viktora. Za dobu své existence festival uspořádal více než 100 varhanních koncertů v celé České republice. Festivalu se účastní přední čeští varhaníci (Adam Viktora, Jaroslav Tůma, Petr Nekoranec a mnoho dalších), sopránistka Gabriela Eibenová a tenorista Petr Nekoranec. Zahajovací koncert festivalu proběhl v Polné a další koncerty proběhnou v Třeboni, Kostelci nad Ohří, Osově, Přelouči, Tachově, Lubech, Klecanech, Moravských Budějovicích a mnoha dalších.

Historické varhany patří neodmyslitelně ke kulturnímu dědictví naší země, jsou jedinečným nositelem zvukového obrazu dávno minulých dob. Všechny města a obce, které se k tomuto důležitému festivalu připojují, připravují svým obyvatelům krásný hudební zážitek a napomáhají tak i záchraně těchto svérázných a nenahraditelných svědků naší vlastní minulosti. Vybrané vstupné věnujeme majitelům varhan jako příspěvek na jejich údržbu nebo opravy.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 9. 2017
18.8.
Mrkvancobraní v Polné

Mrkvancobraní v Polné

Polná, Vysočina
7.9.
9.9.
Mrkvancová pouť v Polné 2018

Mrkvancová pouť v Polné 2018

Polná, Vysočina
25.1.
8.4.
Lubomír Typlt - Jedlíci kukuřice

Lubomír Typlt - Jedlíci kukuřice

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí