Úvod > Aktivity & akce > Akce > Český varhanní festival 2018

Český varhanní festival 2018

Kdy 6. květen 2018 16:30 - 15. srpen 2018 23:00 Hudební a divadelní akce
Letos probíhá již 12. ročník Českého varhanního festivalu. Koncerty se konají v mnoha obcích a městech po celé České republice s cílem propagace historických varhan. Festival představuje varhany velké a slavné, ale i ty, o nichž se dozvídáme z odborné literatury.
Přesná data koncertu jsou momentálně známa do 15. srpna.

Český varhanní festival založil v roce 2007 varhaník a dirigent Adam Viktora. Za dobu své existence festival uspořádal více než 100 varhanních koncertů v celé České republice. Festivalu se účastní přední čeští varhaníci (Adam Viktora, Jaroslav Tůma, Petr Nekoranec a mnoho dalších), sopránistka Gabriela Eibenová a tenorista Petr Nekoranec. Zahajovací koncert festivalu proběhl v Polné a další koncerty proběhnou v Třeboni, Kostelci nad Ohří, Osově, Přelouči, Tachově, Lubech, Klecanech, Moravských Budějovicích a mnoha dalších.

Historické varhany patří neodmyslitelně ke kulturnímu dědictví naší země, jsou jedinečným nositelem zvukového obrazu dávno minulých dob. Všechny města a obce, které se k tomuto důležitému festivalu připojují, připravují svým obyvatelům krásný hudební zážitek a napomáhají tak i záchraně těchto svérázných a nenahraditelných svědků naší vlastní minulosti. Vybrané vstupné věnujeme majitelům varhan jako příspěvek na jejich údržbu nebo opravy.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 5. 2018

Ubytování a restaurace v okolí