Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival řízků na Bukovanském mlýně

Festival řízků na Bukovanském mlýně

Kdy 3. únor 2017 - 5. únor 2017 Gastronomické akce
Obliba tohoto jídla je stále neutuchající. Smažený řízek se dá udělat téměř z každého masa. Letos na Bukovanském mlýně připravili 2.ročník Festivalu řízků.

Podle legendy slavný vojevůdce v dopise císaři Františku Josefovi I. doporučil pochoutku, se kterou se seznámil v Benátkách. Jednalo se o kotletu obalovanou směsí strouhanky a parmazánu. Císařský kuchař však parmazán k dispozici neměl a nahradil jej moukou a vejcem. Vynalezl tak vídeňský řízek. Šťavnatý, dobře usmažený řízek se stal oblíbeným pokrmem a je již po mnoho let stálicí i v českých domácnostech. Poměrně jednoduché jídlo se na našich stolech objevuje jako rychlá večeře i sváteční oběd.

V nabídce tyto a další řízky: vídeňský telecí, kuřecí (různé druhy masa), krůtí, vepřový (různé druhy masa), zeleninový, rybí ...

Řízky budou nabízeny ve dvou velikostech s různými obaly (trojobal tradiční, mandlový, kukuřičný, těstíčko pivní a sýrové. Přílohu si zvolíte dle chuti: bramborový salát s majonezou, vídeňský bramborový salát, brambory na různé způsoby, hranolky...

Po celou dobu akce se bude čepovat výborné pivo uvařené pro tuto příležitost Kyjovským pivovarem: Mlynář - světlý ležák


Areál Bukovanský mlýn je postaven na vrcholu kopce mezi obcemi Bukovany a Ostrovánky u Kyjova. Větrný mlýn se stylovým hotelovým areálem s atraktivní nabídkou služeb. Celý areál je vystavěný v tradičním stylu moravského Slovácka se stylovými rustikálními interiéry navozujícími neopakovatelnou atmosféru. Toto kouzelné místo přitahuje každoročně tisíce návštěvníků, kteří se rádi vracejí zpět.

Všem ubytovaným klientům, ale i ostatním návštěvníkům Bukovanského mlýna, nabízíme vození dětí na ponících. Vození je realizované obvykle v jízdárně. Delší vyjížďky, po dohodě, možné i do okolí Bukovanského mlýna (malý 10 min. okruh kolem mlýna a velký 30 min. okruh vinicemi k jezírku Močidlo a zpět). Váha dítěte max. do 40 kg.Součástí projížďky může být i krátká prohlídka stáje o víkendech a státních svátcích (bez nutnosti objednávky). Vození možné v čase 14:00 -18:30 hod. Včední dny (doporučujeme nahlásit předem na recepci) vození možné v čase 17:00 -18:30 hod. Ostatní dny objednávka nutná předem, nejlépe den předem; vození možné v čase 08:30 -11:00 hod. a 13:30-17:00.

Stylové prodejní domky pro lidové řemeslníky, venkovní posezení, malé pódium a taneční parket jsou ideálním zázemím pro nejrůznější kulturní a společenské akce, které jsou v areálu mlýna pravidelně pořádány. V areálu můžete ještě využít dětské hřiště, ohradu s domácím zvířectvem, víceúčelové travnaté hřiště, trampolínu, pétanque, ping-pong, zapůjčení Nordic Walking holí. Ubytovaným hostům je také k dispozici bazén, táborové ohniště, které jistě ocení nejen při trávení své letní dovolené. Cyklisté mají možnost zapůjčení a úschovy kol.

V Mlynářské restauraci (75 míst) můžete ochutnat nejrůznější krajové speciality připravené dle tradičních receptur. Základ gastronomické nabídky tvoří tradiční slovácká a staročeská kuchyně. Bohatou nabídku chutných jídel doplňuje široká škála kvalitních jakostních i přívlastkových moravských vín. Restaurace je nekuřácká.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 1. 2017

Ubytování a restaurace v okolí