Úvod > Aktivity & akce > Akce > Bez hranic - Umění v Krušnohoří mezi gotikou a renesancí

Bez hranic - Umění v Krušnohoří mezi gotikou a renesancí

Kdy 27. listopad 2015 9:00 - 13. březen 2016 20:00 Výstavy
Výstava Bez hranic, která představuje umělecké skvosty středověku severozápadních Čech, je v Národní galerii - Valdštejnské jízdárně k vidění už jen do 13. března. Od 11. 13. března je prodloužená otevírací doba až do 20 hodin.
Národní galerie si na poslední dny končící výstavy Bez hranic. Umění v Krušnohoří mezi gotikou a renesancí připravila speciální prodlouženou otevírací dobu – od pátku 11. do neděle 13. března bude Valdštejnská jízdárna otevřena až do 20 hodin. Nedílnou součástí výstavy je také otevřený ateliér pro děti a rodiče, kde se prostřednictvím rozmanitých  herních a výtvarných úkolů mohou děti seznámit s dobovou praxí ve středověké řezbářské dílně.

Krušné hory a přiléhající vnitrozemí byly v období vrcholného a pozdního středověku velmi výraznou oblastí určenou ekonomicky a kulturně silnými královskými a poddanskými městy, jejichž život silně ovlivňovala horní činnost rozvíjející se na české i saské straně.

Po mnohaletém výzkumu si výstava nemohla přát lepší načasování – rok 2016 je totiž rokem 500. výročí úmrtí Jana Hasištejnského z Lobkovic. A právě jeho hrobka s detailně propracovaným reliéfem tlejícího těla zemřelého, kterému se kolem krku ovíjí had, je klíčovým exponátem. Výstavní premiéru má ale i řada dalších artefaktů, ať už se jedná o sochy, deskové obrazy, architekturu či liturgické památky. K vidění jsou také předměty, jež nejsou ze své podstaty čistě umělecké – např. kameninový svatební pohár z Ústí nad Labem z první poloviny 15. století nalezený v odpadní jímce.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 2. 2016
7.4.
31.5.
Viktoriánská svatba

Viktoriánská svatba

Praha 1, Praha
10.5.
26.5.
Český pivní festival Praha 2018

Český pivní festival Praha 2018

Praha 7, Praha
16.5.
31.5.
Tradice jihoafrické kuchyně

Tradice jihoafrické kuchyně

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí