Úvod > Aktivity & akce > Akce > Advent v Mikulově 2017

Advent v Mikulově 2017

Kdy 3. prosinec 2017 - 24. prosinec 2017 Společenské akce
Přijďte si vychutnat předvánoční atmosféru starobylého Mikulova, který nabízí řadu skvěle obsazených koncertů s vánoční a duchovní tématikou, pozve mikulášskou družinu, uspořádá rukodělné trhy a k programu s předvánoční tématikou se přidá i řada místních podnikatelů.
První adventní neděli se slavnostně rozsvítí vánoční výzdoba a strom na mikulovském Náměstí. Město čeká hned několik mikulášských nadílek.

Hlavní adventní akcí jsou Vánoce pod radnicí. Na návštěvníky čeká vánoční jarmark s tradičními řemesly a dobrotami. Koledy vytvoří slavnostní a poklidnou atmosféru a lidé se mohou konečně zastavit na kus řeči s přáteli, které tu potkají. Mohou si k tomu dát rybí či zabijačkové speciality, svařené víno, punč nebo koupit ručně vyrobený dárek pod stromeček.

Mikulov má v nabídce uměleckých aktivit samozřejmě i umění výtvarné, které můžete zhlédnout v místních galeriích. V adventním čase informační centrum pořádá i oblíbené hodinové prohlídky historického města se šálkem svařeného vína. Průvodci seznámí hosty s historií města, zavedou je do zámeckého sklepení s obřím sudem nebo do Dietrichsteinské hrobky a proslulé židovské čtvrti.

Místo konání: Náměstí, zámek a další místa v Mikulově.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 1. 2017
19.5.
Mikulovské vinné trhy 2018

Mikulovské vinné trhy 2018

Mikulov, Jižní Morava
2.12.
31.12.
Advent a Vánoce v Mikulově 2018

Advent a Vánoce v Mikulově 2018

Mikulov, Jižní Morava
9.11.
18.11.
Svatomartinský Mikulov 2018

Svatomartinský Mikulov 2018

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí