Úvod > Aktivity & akce > Akce > Advent v Mikulově 2017

Advent v Mikulově 2017

Kdy 3. prosinec 2017 - 24. prosinec 2017 Společenské akce
Přijďte si vychutnat předvánoční atmosféru starobylého Mikulova, který nabízí řadu skvěle obsazených koncertů s vánoční a duchovní tématikou, pozve mikulášskou družinu, uspořádá rukodělné trhy a k programu s předvánoční tématikou se přidá i řada místních podnikatelů.
První adventní neděli se slavnostně rozsvítí vánoční výzdoba a strom na mikulovském Náměstí. Město čeká hned několik mikulášských nadílek.

Hlavní adventní akcí jsou Vánoce pod radnicí. Na návštěvníky čeká vánoční jarmark s tradičními řemesly a dobrotami. Koledy vytvoří slavnostní a poklidnou atmosféru a lidé se mohou konečně zastavit na kus řeči s přáteli, které tu potkají. Mohou si k tomu dát rybí či zabijačkové speciality, svařené víno, punč nebo koupit ručně vyrobený dárek pod stromeček.

Mikulov má v nabídce uměleckých aktivit samozřejmě i umění výtvarné, které můžete zhlédnout v místních galeriích. V adventním čase informační centrum pořádá i oblíbené hodinové prohlídky historického města se šálkem svařeného vína. Průvodci seznámí hosty s historií města, zavedou je do zámeckého sklepení s obřím sudem nebo do Dietrichsteinské hrobky a proslulé židovské čtvrti.

Místo konání: Náměstí, zámek a další místa v Mikulově.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 1. 2017
1.7.
31.8.
Prázdninové prohlídky města Mikulova

Prázdninové prohlídky města Mikulova

Mikulov, Jižní Morava
4.7.
29.8.
Noční prohlídky zámku Mikulov

Noční prohlídky zámku Mikulov

Mikulov, Jižní Morava
1.7.
31.8.
Mikulovské léto plné kultury a vína

Mikulovské léto plné kultury a vína

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí