Úvod > Aktivity & akce > Akce > International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

Kdy 30. září 2017 20:00 - 5. listopad 2017 23:00 Festivaly
V nejznámějším pražském jazzovém klubu Reduta se uskuteční již 39. ročník Mezinárodního jazzového festivalu. Během měsíce nabídne toto pražské hudební centrum neobyčejný hudební zážitek nejrozmanitějších jazzových stylů.

Podobně jako k jarním měsícům v Praze patří festival vážné hudby Pražské Jaro, je podzim spojený s pořádáním Mezinárodního jazzového festivalu v jzzovém klubu Reduta. Série koncertů představí jak mezinárodní umělce oceněné mnoha cenami včetně Grammy, tak špičky české jazzové scény.

V intimním prostředí Reduty, jednom z deseti nejlepších a nejstarších jazzových klubů v celé Evropě, uvidí diváci desítky výjimečných kncertů. Mezinárodní trio Cissokho-Brönnimann-Hason je zárukou výjimečného koncertu. Diváci uslyší exotické nástroje, od africké harfy po orientální perkuse, v dokonalé souhře tří světově proslulých hudebníků. Unikátní jazzové uskupení Patrizia Ferrara & Danny Grissett Trio nabídne svůdný hlas slečny Ferrary, mistrovskou klavírní hru Dannyho Grissetta i výtečná basová sóla Tomáše Baroše. Excelentní americký bubeník Gene Jackson, člen tria Herbieho Hancocka, přesvědčí pražské publikum o své neuvěřitelné žánrové rozmanitosti. Mistra skatu, pozoruhodného zpěváka a hráče v jedné osobě, Michaela Maye, uslyší publikum společně s kapelou skvělého pianisty Marka Novotného. Skutečně monumentální zážitek poskytne jazzová diva a velmistryně altu Marianne Solivan, kterou na piano doprovodí rakouský průkopník moderního jazzu Walter Fischbacher. Až z dalekého Bali přiletí jazzová diva, přirovnávaná kritiky k Elle Fitzgerald - úchvatná Dian Pratiwi. Pro ty, kteří si potrpí na skutečně velká uskupení, je určen koncert East West European Jazz Orchestra, sdružující hudebníky ze západní a východní Evropy a kombinující prvky klasického jazzu i etnické hudby.

Mezinárodní jazzový festival Praha je bezesporu nejstarším hudebním festivalem v České republice a patří i mezi nejstarší a nejznámější festivaly v Evropě. První ročník festivalu se uskutečnil již v roce 1964 pod názvem Mezinárodní jazzový festival Praha s podtitulem „festival splněných přání“. A skutečně se přání splnila. V Praze totiž vystoupily tehdejší hvězdy světového formátu v čele s Donaldem „Babym“ Douglasem, Ackerem Bilkem a kvartetem Krzystofa Komedy. První jazzový festival se setkal s mnoha pozitivními ohlasy, což přimělo zakladatele Lubomíra Dorůžku k jeho pokračování.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2017
8.12.
1.9.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
7.5.
20.7.
18–18 Století státního svátku

18–18 Století státního svátku

Praha 1, Praha
19.6.
24.6.
Festival Opera Nova 2018

Festival Opera Nova 2018

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí