Úvod > Aktivity & akce > Akce > International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

Kdy 30. září 2017 20:00 - 5. listopad 2017 23:00 Festivaly
V nejznámějším pražském jazzovém klubu Reduta se uskuteční již 39. ročník Mezinárodního jazzového festivalu. Během měsíce nabídne toto pražské hudební centrum neobyčejný hudební zážitek nejrozmanitějších jazzových stylů.

Podobně jako k jarním měsícům v Praze patří festival vážné hudby Pražské Jaro, je podzim spojený s pořádáním Mezinárodního jazzového festivalu v jzzovém klubu Reduta. Série koncertů představí jak mezinárodní umělce oceněné mnoha cenami včetně Grammy, tak špičky české jazzové scény.

V intimním prostředí Reduty, jednom z deseti nejlepších a nejstarších jazzových klubů v celé Evropě, uvidí diváci desítky výjimečných kncertů. Mezinárodní trio Cissokho-Brönnimann-Hason je zárukou výjimečného koncertu. Diváci uslyší exotické nástroje, od africké harfy po orientální perkuse, v dokonalé souhře tří světově proslulých hudebníků. Unikátní jazzové uskupení Patrizia Ferrara & Danny Grissett Trio nabídne svůdný hlas slečny Ferrary, mistrovskou klavírní hru Dannyho Grissetta i výtečná basová sóla Tomáše Baroše. Excelentní americký bubeník Gene Jackson, člen tria Herbieho Hancocka, přesvědčí pražské publikum o své neuvěřitelné žánrové rozmanitosti. Mistra skatu, pozoruhodného zpěváka a hráče v jedné osobě, Michaela Maye, uslyší publikum společně s kapelou skvělého pianisty Marka Novotného. Skutečně monumentální zážitek poskytne jazzová diva a velmistryně altu Marianne Solivan, kterou na piano doprovodí rakouský průkopník moderního jazzu Walter Fischbacher. Až z dalekého Bali přiletí jazzová diva, přirovnávaná kritiky k Elle Fitzgerald - úchvatná Dian Pratiwi. Pro ty, kteří si potrpí na skutečně velká uskupení, je určen koncert East West European Jazz Orchestra, sdružující hudebníky ze západní a východní Evropy a kombinující prvky klasického jazzu i etnické hudby.

Mezinárodní jazzový festival Praha je bezesporu nejstarším hudebním festivalem v České republice a patří i mezi nejstarší a nejznámější festivaly v Evropě. První ročník festivalu se uskutečnil již v roce 1964 pod názvem Mezinárodní jazzový festival Praha s podtitulem „festival splněných přání“. A skutečně se přání splnila. V Praze totiž vystoupily tehdejší hvězdy světového formátu v čele s Donaldem „Babym“ Douglasem, Ackerem Bilkem a kvartetem Krzystofa Komedy. První jazzový festival se setkal s mnoha pozitivními ohlasy, což přimělo zakladatele Lubomíra Dorůžku k jeho pokračování.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2017
8.12.
28.4.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
4.9.
27.9.
Vlny vesmíru - 40 let družice Magion

Vlny vesmíru - 40 let družice Magion

Praha 1, Praha
13.9.
5.10.
Most přes umění

Most přes umění

Praha 1, Praha
31.5.
30.9.
Sklo evropské secese v Praze

Sklo evropské secese v Praze

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí